Kuressaare Linnateater sai soojustatud (4)

Kuressaare Linnateater sai soojustatud

VASTU VÕETUD: Eile andis ehitaja üle linnateatri soojustatud hoone. Tehtud töid uurivad (vasakult) Arens Ehitustööde juhatuse liige Olari Aavik, teatri direktor Piret Rauk ja Riigi Kinnisvara AS-i projektijuht Kaspar Tennokese. Foto: Tõnu Veldre

Eile andis ehitaja teatrirahvale üle saastekvoodi raha eest soojustatud teatrimaja.

Kuressaare Linnateatri direktori asetäitja Aarne Mägi ei varjanud oma rahulolu ja rõõmu tehtud töö üle. “Tulemusega oleme väga rahul, sest varasemaga võrreldes on olukord ikka täiesti uus,” ütles ta. “Varem oli majas keskmine temperatuur talvel praegusega võrreldes umbes kolm kuni neli kraadi madalam, kusjuures radiaatorid tuli suisa põhja keerata. Nüüd on aga kogu majas ka krõbeda talveilmaga normaalne temperatuur ja radiaatorid on miinimumi peal.”
Kuressaare Linnateatri maja soojustamiseks kulus 23 953 eurot, sellest 12 777 eurot tuli linnakassast, ülejäänud summa saadi saastekvoodi müügist. Töödega tehti algust jaanuari teisel poolel ja remonditöid tegi OÜ Arens Ehitustööd.

Ehitaja ja tehtud töö kvaliteedi kohta lausus Aarne Mägi samuti vaid kiidusõnu. “Meie siin teatris tundsime isekeskis suurt hirmu, et peame kogu see aeg ehitusprahi ja tolmu keskel elama,” märkis ta. “Tegelik olukord oli aga suisa vastupidine – päeva jooksul kogunenud prahi viisid ehitusmehed pärast tööpäeva lõppu alati minema.”
Linnateatri remondi käigus võeti maha kõik teise korruse kaldlaed, pandi lisasoojustus ja seejärel laed taastati. Lisaks pandi majale tuuletõkkeplaadid.
Pea poolteist kuud kestnud ehitustööde ajal andis Kuressaare Linnateater kogu Eestis külalisetendusi. “Meie ringreisi areaal oli ikka väga lai, ulatudes Põlvani välja,” tõdes Aarne Mägi. “Ainuke koht, kuhu me ei jõudnud, oli Virumaa, selle vea loodame parandada eeloleval sügisel.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 171 korda, sh täna 1)