Eesti parim noor bioloog õpib ühisgümnaasiumis (2)

Läinud nädalavahetusel Tartu ülikooli õppekeskuses toimunud üleriigiliselt bioloogiaolümpiaadilt tuli kümnendate klasside arvestuses esikohaga koju Saaremaa ühisgümnaasiumi poiss Robi-Jürgen Algo. Noormehe sõnul oli tegemist päris raske ettevõtmisega, kus 10 tunni jooksul tuli lahendada neli praktilist ülesannet, mis puudutasid taimeanatoomiat, bioloogiat, botaanikat ja biokeemiat.

Robi-Jürgeni sõnul teeb tema hea tulemuse väärtuslikuks see, et aega ettevalmistamiseks oli väga vähe.
Noormees on ka põhikooli ajal olümpiaadidel palju auhinnalisi kohti saanud, olgu siis maakondlikel või üle-eestilistel võistlustel.
“Ta on andekas poiss,” ütles Algo esimene bioloogiaõpetaja Inge Vahter Saarte Häälele, kiites, et Robi on tõeline iseõppija ning on oma teadmistega tihti õpetajaidki üllatanud ning neid lausa õpetanud. “Robi saab iga asjaga hakkama ning näiteks sel nädalal osaleb ta üleriigilisel eesti keele olümpiaadil,” iseloomustas Vahter oma endist kasvandikku. Nii et päris multitalent.
Kui Vahteri sõnul on heade tulemuste saamiseks oluline hea koostöö õpilase ja õpetaja vahel, siis Robiga on see koostöö toimunud. Lisaks headele teadmistele on Robi ka väga tähelepanelik ja hooliv noor inimene, rääkis Inge Vahter, kes oli näiteks väga üllatunud, kui tema sünnipäevahommikul tuli esimene e-õnnitlus just endiselt õpilaselt Robilt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)