Äritegevus bussijaama hoones kuivab kokku (15)

Kuna inimesi liigub Kuressaare bussijaamas pärast bussiliinivõrgu reformimist oluliselt vähem, on sealsetel äridel olnud viimastel aastatel tunduvalt keerulisem ots-otsaga kokku tulla.

Ligi 15 aastat Kuressaare bussijaama hoones lillepoodi pidanud Kristi Ellart tõdes Saarte Häälega rääkides, et kurb on küll tegevust lõpetada, kuid muud võimalust lihtsalt pole – temalgi tuleb lähemal ajal pood kinni panna.
“Käive on nii drastiliselt kukkunud pärast seda, kui neli aastat tagasi maakonnaliinide reform tehti ja praktiliselt 40 protsendi ulatuses maakonnaliinide kilometraaži vähemaks võeti,” märkis Ellart kurba tõsiasja.
Täpselt nii palju, kui vähendati bussiliine, vähenes ka tema lillepoe käive. Seda sel lihtsal põhjusel, et lihtsalt niisama satuvad inimesed bussijaama hoonesse harva, kui neil pole tarvidust bussiga sõita. “Kui inimesed bussiga ei sõida, siis bussijaam on põhimõtteliselt tühi,” tähendas ta.
Oma osa mängib lillepoe sulgemises Kristi Ellarti sõnul seegi, et bussijaama hoone pole aastaid kapitaalset remonti näinud ning kohati sajab seal katuski läbi. “Viimane uputus oli vabariigi aastapäeva paiku,” sõnas ta.

Lillepoodnik pole ainus, kel bussijaamas tegutsemine tulutuks on muutunud. Sügisel pani seal Kristi Ellarti sõnul uksed kinni ka näiteks toidukauplus. “Meie bussijaam on üks õnnetu koht, hoolimata sellest, et ta peaks olema tegelikult üks linna visiitkaarte,” tõdes Ellart.
Kuressaare bussijaama hoone kuulub linnale, kuid on antud 25 aastaks Kuressaare Bussijaam OÜ kasutusse ning viimane on linnavalitsuse kinnitusel hoonet heaperemehelikult kasutanud. Kuressaare bussijaama nõukogu esimees Aarne Brokmann kinnitas, et bussijaama hoonet remonditakse jooksvalt tegelikult kogu aeg ning Kuressaare Bussijaam OÜ juhataja Aare Lehtsi sõnul on seal sel aastal kavas ka katuseremont. Remondi ulatust piirab aga eelarve, sest lisarahastust vähemalt hetkel kuskilt ei paista.

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitas Saarte Häälele, et Kuressaare linnavalitsus on remonditööde rahastamiseks võimalusi otsinud. “Abilinnapea Kalle Koov pööras tähelepanu asjaolule, et Kuressaare bussijaam on oma aja ilmekas arhitektuurinäide ja selle maja väliskonstruktsioonide muutmine oleks väga keeruline,” ütles Maripuu.
Ta möönis ka, et paraku liigub bussijaamas nüüd tõesti vähem rahvast, sest kahjuks pole bussijaam tänapäeval enam koht, mida kõik linna saabujad, sh maalt linna tulijad, läbivad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)