Maakonna huvikoolid on streikijatega solidaarsed

Saare maakonna huvikoolid avaldavad järgmisel nädalal õpetajate streigile toetust kas hoiatustööseisakuga, toetuskirjale allkirju andes või lastele iseseisva töö andmisega.

Kuressaare kunstikoolis on küll uksed lahti ja õpetajad kohal, kuid lastele antakse iseseisev töö, ütles Saarte Häälele eile kooli direktor Boris Šestakov. Samuti on võimalik Kärla muusikakooli pillitundi minna – kooli direktor Imbi Kolk lausus, et kuna nende kooli õpetajad on nii ehk naa streigiga üldhariduskoolide kaudu seotud (tema ise näiteks Mustjala kooli kaudu), siis on muusikakooli uksed küll avatud, kuid meeles tuleb pidada seda, et koolibuss neil päevil (7.–9. märts) ei sõida ning süüa koolis ei anta. “Kui vanemad soovivad oma lapsed ise tundi tuua, siis on see võimalus olemas,” sõnas Kolk.
Õppetöö toimub ja tööseisakut ei korraldata Orissaare muusikakoolis – kooli 10 õpetajat on kirjutanud alla pöördumisele kultuuritöötajate ametiliidule ning avaldavad niimoodi solidaarsust ka üldkoolide pedagoogidega.
Huvikoolidest (mõeldud ei ole erakoole – toim) osalevad hoiatusstreigis kõige aktiivsemalt Kuressaare muusikakooli õpetajad. Kooli ametiühingut juhtiva Karlis Saare sõnul ei toimu nende majas tunde 7. märtsil hommikul kella kaheksast kella kaheksani õhtul. Ning kui eile lõunaks oli muusikakooli 26 õpetajast öelnud oma jah-sõna streigis osalemiseks 20, arvas Saar, et neid võib veelgi liituda. Need Kuressaare muusikakooli pedagoogid, kes streigist osa ei võta, peavad ise sellest oma õpilasi teavitama.

Kuigi muusikakooli õpetajate oma palgad on Saare sõnul vähemalt 30 protsenti väiksemad üldhariduskoolide pedagoogide omadest, toetatakse nii üldhariduskoolide õpetajate palgatõusunõudmisi kui ka lasteaedade õpetajate puhkuse võrdsustamist teiste õpetajatega, aga ka atesteerimissüsteemi säilitamist.
Ainus munitsipaalhuvikool, kus juhtkonnani ei olnud eilseks jõudnud ühtegi teadet streigis osalemise või selle toetamise kohta, on Kuressaare spordikool.
Eile pärastlõunaks oli selgunud ka see, et Saaremaa ühisgümnaasiumis ei osale streigis neli õpetajat, kes annavad sel ajal lisatunde neile õpilastele, kellel seda vaja on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)