Ühisgümnaasiumi õpetajal valmis uus füüsikaõpik (3)

Ühisgümnaasiumi õpetajal valmis uus füüsikaõpik

TRÜKIVÄRSKE: Eile esitles SÜG-i õpetaja Indrek Peil oma teist füüsikaõpikut. Foto: Urmas Kiil

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetaja Indrek Peil esitles eile kolleegidele oma uut 10. klassile mõeldud füüsikaõpikut. Indrek Peili sõnul tekkis vajadus uue õpiku järele seoses üleminekuga uuele õppekavale.

“Kuna ükski kirjastus erilist soovi uue õpiku kokku panekuks üles ei näidanud, otsustas füüsikaselts asja oma kätte võtta,” rääkis Peil. “Esialgu valmisid mul proovipeatükid ja lõpliku otsuse, et kirjutan ise kogu õpiku valmis, langetasin läinud aasta alguses.”
Füüsikaõpiku kirjutamiseks kulus Indrek Peilil kogu suvepuhkus. “Kohe pärast jaanipäeva eraldusin oma metsasuvilasse. Koostasin täpse ajagraafiku, mille kohaselt pidin päevas valmis kirjutama vähemalt ühe paragrahvi,” kirjeldas ta õpiku valmimist. “Tavaliselt ärkasin juba hommikul kell kuus, õhtuti aga, et end lõplikult ära väsitada ja öösel korralikult välja puhata, käisin jalgrattaga sõitmas. Mäletan, et viimase materjali saatsin ära 18. augustil, vahetult enne puhkuse lõppu.”

Pärast tekstiosa valmimist kulus veel pool aastat õpiku illustreerimiseks, toimetamiseks, küljendamiseks ja muudeks trükkimiseelseteks ettevalmistustöödeks Tartus. “Tänavu 9. veebruaril panime kogu protsessi lukku ja õpik läks trükki,” ütles Peil.
Küsimusele, mille poolest tema kirjutatud füüsikaõpik varasematest erineb, vastas Indrek Peil: “Erinevus on näiteks see, et nüüd ei pea õpilased valemeid enam pähe tuupima. Õpikuga on kaasas valemite leht, kus on peal kogu õpikursus, ja kontrolltöö ajal peab õpilane sealt leidma just need õiged valemid.”
Asjast huvitatuile on uus füüsikaõpik kättesaadav ka internetis Saaremaa ühisgümnaasiumi kodulehel.
Eile esitletud füüsikaõpik on Indrek Peilil juba teine. Eelmine, samuti 10. klassile mõeldud õpik valmis ligi kaks aastakümmet tagasi, 1993. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 206 korda, sh täna 1)