Piimatööstuse uuelt võiliinilt tuleb tonn võid tunnis (3)

Piimatööstuse uuelt võiliinilt tuleb tonn võid tunnis

UUELT LIINILT UUE KUJUNDUSEGA: Võiosakonna tehnoloog Virve Aau, pakkija Rika Lindmaa ja piimatööstuse juhatuse esimees Andi Saagpakk on rahul nii liini kui ka toodanguga. Foto: Gunnar Siiner

Saaremaa piimatööstus esitles eile uhiuut võiliini ning soolakristallidega võid, mida juba tänasest Saaremaa tarbijate ühistu kauplustest osta saab.

Piimatööstuse juhatuse esimehe Andi Saagpaku sõnul oli eelmine võiliin veerand sajandi vanune, mistõttu oli uut vägagi vaja. Värske liin annab tema sõnul praegu tonni võid tunnis, tegelikult võimaldaks see aga koguni topelt nii palju toota, kui nõudlust oleks.
Uue liini käivitamisega muutus ka võipakendite kuju ja kaal – pakk Saaremaa võid kaalub nüüdsest 200 grammi. See pole aga kõik. Tänu uuele liinile paraneb tööstuse juhi kinnitusel ka või kvaliteet. “Samas on meie peaeesmärk kogu aeg olnud kvaliteetset koorevõid toota,” möönis ta.
Lisaks tõi uue liini käivitamine müüki ka uudistoote. Hõbedase pakendi järgi ära tuntavale võile on lisatud kristallilist soola. Piimatööstuse võiosakonna tehnoloogi Virve Aau sõnul pakub uus 2-protsendilise soolasisaldusega või selle proovijale kindlasti korraliku maitseelamuse, kuna see erineb tavapärasest soolavõist.

“Meie soolavõi on selles mõttes huvitavam, et kui reeglina tehakse soolavõid lihtsalt võid soolvee sisse pressides, siis meie uut võid süües satub sööjale aeg-ajalt hamba alla ka mõni kõvem tükike,” rääkis Aau soolakristallidele viidates. Kas see meeldib või mitte, sõltub muidugi inimese maitsest. “Samas ma usun, et on palju inimesi, kes ootavadki mingit uut moodi lahendust,” sõnas Aau.
Kui muidu on Saaremaa piimatööstuse võis rasva 82 protsendi ulatuses, siis soolakristallidega või rasvasisaldus on 80 protsenti.

Tööstuse juhatuse esimehe sõnul annaks käivitatud liin võimaluse sortimendi laiendamiseks, kuid iseasi on seejuures, kuivõrd see ära tasuks.
“Näiteks igasugused ürdivõid on pigem väiksemate tootjate rida – selline nišikaup. Ei arva, et me sellega väga laineid lööks,” tõdes Saagpakk. Soolavõi on piimatööstuse juhi sõnul inimestele seevastu teada-tuntud toode. “See on inimestele juba vanast ajast tuttav, sest vanasti ikka soolati kodus või sisse, et see seisaks.”
Praeguse seisuga ei söandanud Andi Saagpakk öelda, kuivõrd tähendab uue liini käivitamine edaspidi tööjõu vähendamist liini ääres. “Kui me liini täielikult käima paneme ja seda saab rohkem koormata, siis inimeste arv toodangu kohta ilmselt väheneb,” sõnas ta.
Lisaks võiliinile soetas piimatööstus uue piima esmastöötlemise liini ühes baktofuugiga, mis peab tagama juustu valmistamiseks kasutatava piima kvaliteedi. Kogu investeeringu suurus oli 1,5 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 152 korda, sh täna 1)