120 last laulis loomisest regilaulu (2)

120 last laulis loomisest regilaulu

LAULVAD SÕRULASED: Mari Lepik on paarkümmend Sõrve last pannud regilaulu laulma ja õpetanud neile selgeks meie esiemade tantsud-mängud. Pildil on Mari oma tütarde Pääsu (4-a), Triinu (6-a), Auli (2-a, ema süles) ja Liisiga (9-a). Foto: Tõnu Veldre

“Pisikene alli lindu, lendas meie kiige pealta, kiige pealt, kiige alt… “ laulab eestlaulja Pöide kihelkonnast pärit “Loomise laulu” ning sellega on II Saare maakonna laste folklooripäev avatud.

Eile pärastlõunal see pidu Pärsama kultuurimajas toimus. Tulijaid oli seitsmest maakoolist, ühtekokku 120 last, juhendajad-õpetajad peale selle.
Saare maavalitsuse rahvakultuurispetsialist Krista Lember peo korraldajana vaatas seda rahvariietes noorte väge, kes ennast esinemiseks korda sättis, ja oli kangesti õnnelik: “Näe, järjepidevus on meil täiesti olemas. Folkloor on au sees ja üha enam sellega koolides ka tegeletakse. Otsitakse oma juuri, mängitakse vanavanemate mänge ja lauldakse nende laule.”
Ridamisi astusid oma kavadega üles Mustjala Sõluk, KärlaKärg, folkloorirühmad Leisist ja Lümandast. Sõrve laste laulu-mängurühm, kelle noorim liige pole veel kaheaastanegi, esitas vahva kava sellest loomisest, mida iga inimene igatseb. See on pere loomine. Alustatakse hällilauluga, tehakse tööd ja peetakse pulmi. Kava lõppes taas hällilauluga, sest üks laps on ilma sündinud…
Saalitäis lapsi laulis rõõmsasti kaasa. Juhendaja Mari Lepiku sõnul on tema rühmas lapsi paarkümmend, neist neli tema oma tütart. Kuid Sõrves oleks soovijaid veel küll.

Krista ja Loore Kütt, ema ja tütar Kaali koolist, esitasid regilaulu, mida nende peres on pärandatud põlvest põlve. Loore on nüüd siis kuues põlv, kes seda laulu teab ja laulab. Krista usub, et küllap tema tütar selle laulu ka oma lastele selgeks õpetab. Krista on Kaali kooli huvijuht ja juhendab koolis peale folklooriringi ka näiteringe. Ning siis käis ta välja vapustava fakti: Kaali koolis õpib 39 last ja neist 36 osaleb näiteringides, kõik õpetajad kaasa arvatud. Kaali folkloorirühm jutustas läbi laulude ja tantsude Kaali järve tekkeloo.
Peo keskel tehti mõnus puhkepaus, kus iga laps sai enesele meisterdada rullnuku. “Kuidagi hästi soe tunne on, sest kõik lapsed ja õpetajad tulid nii kenasti kaasa,” kiitis Krista Lember peo lõppedes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)