Õpetajate arvel rikastunud raamatupidaja sai karistuse (6)

Saaremaa haridustöötajate liidult üle 30 000 euro omastanud raamatupidaja tunnistati Kuressaare kohtumajas süüdi ja teda karistati tingimisi vangistusega.

Süüdistuse järgi osutas varem kriminaalkorras karistamata Tiiu Randma 2007. aasta veebruarist kuni 2011. aasta septembrini MTÜ-le Saaremaa Haridustöötajate Liit raamatupidamisteenust. Randma, kellel oli ainsana ligipääs arvelduskontole, kandis 2008. aasta juunist kuni 2011. aasta juulini oma kontole üle 31 087,22 eurot (486 409,30 krooni) võõrast raha.
Eeluurimisel tehti kindlaks, et Randma tegi internetipangas enda kasuks ülekandeid süstemaatiliselt 1–2 korda kuus, märkides maksekorralduse selgitusse ”sularahaarvete katteks”. Tegelikult ülekannete aluseks märgitud majandustehinguid aga ei tehtud ja Randma jättis SHL-i arvelduskontolt oma kontole kantud raha lihtsalt endale.

Randma tunnistati süüdi raha omastamises suures ulatuses ja talle mõisteti kaks aastat vangistust tingimisi nelja-aastase katseajaga. Lisaks tuleb Randmal õpetajate ametiühingule tagasi maksta ebaseaduslikult oma arvele kantud 31 087 eurot. Tal tuleb tasuda ka 435 eurot sundraha ja 115 eurot kaitsjale.
Raamatupidaja kuritegeliku käitumise tõi avalikkuse ette mullu oktoobri alguses Saarte Hääl. Esialgu lubas Randma raha novembriks tagastada, kuid ei teinud seda ning pole siiani tagastanud ühtki senti.
Raamatupidaja rahavargust kajastavad Saarte Hääles ilmunud uudislood kandideerivad ka Eesti ajakirjanduse aastapreemiale kategoorias ”Maakonnalehe parim uudis”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)