Metsküla aastase külakoori lauludesse särtsu jagub

Metsküla aastase külakoori lauludesse särtsu jagub

TÄNU TEILE: Osake Metsküla külakoorist ehk (vasakult) Tiina Olesk, dirigent Tiina Oks, Tambet Rahu, Aarne Toomväli ja Sirje Varik laulab õnnitlejaile vahva tänulaulu, sest tore publik on toredat laulu väärt. Foto: Tõnu Veldre

Metsküla külavanema vastuvõtul 25. veebruaril astus kodupubliku ette küünlakuu viiendal päeval aastaseks saanud Metsküla külakoor dirigent Tiina Oksa juhatusel. Leisist igal teisipäeval Metskülas lauljaid õpetamas käiv koorijuht oli vaimustuses külainimeste kooslaulmise soovist.

“Metsküla inimesed on lihtsalt niivõrd hea veenmisoskusega,” kinnitas Tiina Oks, kes just seepärast neid juhendama tuli ning on jäänudki. “Siin on väga aktiivsed inimesed,” lisas Oks. Seekord kutsusid Metsküla lauljad endale külla Karja segakoori ja ühislaul kõlas veelgi võimsamalt.
Metsküla külakoori laulja, kohaliku raamatukogu juhataja Liia Uussaar ütles, et aasta on lauljaile palju juurde andnud. Kooril on lühikese tegutsemisaja jooksul olnud juba mitu toredat esinemist. “Kunagi käisin Karja kooris, aga sinna oli nii pikk tee käia. Õnn, et siin kohapeal nüüd koor asutati,” on Liia Uussaar rahul.

Esitavad lemmiklaule

Proovid kestavad tavaliselt poolteist tundi. Vahel kauem. Koori juures tegutseb ka meeskvartett. Laupäeval laulsid publikule küll vaid kaks meest, kuna poole koosseisust oli gripp maha murdnud. Kuulajad aplodeerisid Tambet Rahule ja Aarne Toomvälile.
“Ma õnnesoove saan häid ja sooje, kui räägin kõigile, et armastad sa mind,” laulis duo juhendaja Tiina Oksa klaverimängu saatel. Mehed ise on kuulajailt häid soove vastu võtnud alates möödunud aasta maikuust.
“Alles möödunud aasta 13. mail hakkasime harjutama,” ütles Aarne Toomväli. “Laulnud oleme koduvalla rahvale Leisis ja Pärsamal, rääkimata Metskülast. Ansambli repertuaaris väga palju laule küll pole, aga oleme valinud sellised, mis meile endile ja publikule meeldivad.”

Eesmärk – laulupidu

Dirigent Tiina Oksa sõnul on koor selgeks õppinud 18 laulu. “Tasapisi õpime segakooride klassikat,” märkis ta. Laulupeole koor veel jõudnud ei ole, aga eesmärgiks on see seatud küll. Suveks on Metsküla koor saanud mitu kutset – Valjala laulupeole, Taritu peole. Ka 20. augusti peol soovib koor sel suvel osaleda.
“Maakonna 2013. aasta peost tahame aga kohe kindlasti osa võtta,” lausus dirigent Oks.
Lauljaid on koori hingekirjas 22 ja Tiina Oksa hinnangul on nad väga kohusetundlikud.
“Me oleme hakkamist täis. Koor kestab edasi – esimene aasta on seda näidanud,” kinnitas Liia Uussaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)