Lasteaialapsed streigi ajal hoidmata ei jää (8)

Üleriigilises õpetajate streigis osalevad lasteaiad soovitavad lapsevanematel lapsed koju jätta, kuid kui vanemail selline võimalus puudub, võivad nad lapsed siiski lasteaeda tuua.

Streigis osalev Kuressaare Ristiku lasteaed on 8. ja 9. märtsil suletud. Lasteaia direktor Monika Talistu ütles siiski, et lapsevanematel on 5. märtsini võimalik direktoriga ühendust võtta, kui neil on lapse kojujätmisega tõsiseid probleeme.
“Kuna toitlustamist lasteaias neil päevil ei toimu, saame tungiva vajaduse korral avada vaid poolepäeva rühma, kus on kõige rohkem 24 last,” selgitas Talistu, kelle sõnul peab lapsevanem arvestama sellega, et liit-rühm ei pruugi olla tema lapse rühm.
Ristiku lasteaiast ühineb streigiga 24 õpetajat. Lasteaia hoolekogu informeeriti streigist esmaspäeval. Lisaks pannakse Talistu sõnul sellekohased teated lapsevanematele ka rühmadesse üles.

Valjala lasteaias oli streigiga ühinemisest eilseks teatanud viis õpetajat, ütles lasteaia direktor Marina Tamm, lisades, et lapsevanemad, kel ei ole võimalik lapsi koju jätta, võivad nad südamerahuga lasteaeda tuua. Valjala lasteaed on streigipäevadel 7. ja 8. märtsil avatud tavapäraselt kell 6.45.–18.30.
Tornimäe lasteaia juhataja Lea Peet ütles, et neil ühineb streigiga 7. märtsil terve kollektiiv, sealhulgas abipersonal. “Need lapsed, kes lasteaeda tuuakse, saavad hoitud,” kinnitas Peet, lisades, et kel on võimalik, võiks lapsed siiski koju jätta. Kuidas lastehoid sel päeval korraldatakse, Peedi sõnul praegu veel päris selge ei ole, kuid avatud on lasteaed igal juhul.
Orissaare lasteaia juhataja Saida Kuusk sõnas, et nemad on tööl. “Meil on kõik vanaviisi. Me oleme nii väiksepalgalised, et ei saa lubada endale mitte ühtegi päeva streikimist,” lausus Kuusk.
Saaremaa haridustöötajate liidu juhatuse esimehe Signe Ratase sõnul on streigiga lubanud ühineda (eilse seisuga) 512 töötajat Saare maakonna 24 õppeasutusest. Lõplik arv selgub siiski streigipäeva hommikul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)