Juhtkiri: Mida Torgus varjatakse? (10)

Juhtkiri: Mida Torgus varjatakse?

 

Eesti Vabariik on demokraatliku riigikorraga riik. Demokraatlik riigivalitsemine peaks olema läbinähtav. Torgu vallas see nii ei ole.

Sõrulased kuulutasid mitte väga ammu välja oma mängukuningriigi. Siiani kasutab rahvas kerge muigega Torgu valla ühe juhtfiguuri kohta tiitlit “vürst”. Naljad naljadeks, kuid Torgu vallavolikogu käitumise põhjal tekib kahtlus, et asjad käivadki seal vallas nii nagu mõnes sellises riigis, kus demokraatlik riigikorraldus ei kehti.

Mida on ühe väikese valla volikogul varjata, et arutada oma istungi kinniseks kuulutamist? Valdade volikoguistungite toimumisi vaadates on kinnised istungid pigem harvad erandid. Ehkki eile saadeti ajakirjanikud Torgust minema küll hilinemise ettekäändel, oli see pigem kavalus ja ajakirjanike teadmatuse ärakasutamine. Kuid labane sellegi poolest.

Millegi varjamise maiku kannab ka istungite salvestamisele vastu olemine. Pealt kuulata ei või, järelkuulata ka ei või. Kas rahval on lõppude lõpuks õigus teada saada, mis toimub tema esindajate ringis, või ei?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)