Jääpurjetajatele öeldi aitäh

Jääpurjetajatele öeldi aitäh

TÄNU: Saare maavanem Kaido Kaasik (paremal) annab tänukirja EM-il pronksmedali saanud Veljo Heinmetsale. Foto: Raul Vinni

Saare maavanem andis eile tänukirjad hiljuti Rootsis toimunud jääpurjetamise Montüüp XV-klassi EM-võistlustel pronksmedali saanud paatkonnale Veljo Heinmets – Roland Pildre. Juba nõukogude ajal võistlustel mitmeid häid kohti võitnud Heinmets märkis, et tiitlivõistlustel oli see neile esimene medal.

Vaikses tuules, kuid keerulistes oludes saavutatud medali kohta ütles Heinmets muiates, et eks ükspäev pidi see medal ju tulema ka.
Saare maavanema Kaido Kaasiku sõnul on hea näha, et jääpurjetamine Saaremaal ikka jätkub ning sõitjad ise toonitasid, et Eesti koondis koosnebki valdavalt saarlastest. Olgugi et Monotüüp XV on kujunenud n-ö vanemate härrasmeeste alaks, on vähemalt Saaremaal asja juures ka nooremaid. Näiteks osalesid DN-klassi jääpurjetamise EM-il Poolas Rene Riim ja Kevin Grass.

Monotüüp XV-l sõitev Meelis Saarlaid ütles, et järgmisel aastal on lootust tuua Saaremaale ka tiitlivõistlused. EM-i korraldamine on eestlastele ülesandeks tehtud ning kuna enamik koondisest on Saaremaal, on ka loogiline, et võistlused peetakse siinmail.
Saarlaiu sõnul sõltub kõik muidugi jääoludest. Jääpurjekatega on viimastel aastatel võisteldud näiteks Tagalahes ja Suures Katlas. Nasval toimusid eelmisel aastal ka Euroopa meistrivõistlused DN-klassi jääpurjetamises.
Sel aastal on lootust korraldada Saaremaal ka üks välisvõistlejatega mõõduvõtt. Saarlaiu sõnul on kõige parem kuu jääpurjetamiseks märts, kui päike hakkab juba jää pealt lund sulatama. Talvekuudel ja kõva külmaga ei ole kohati autostki kiiremini kihutaval jääpurjekal just eriti hea sõita. “Ma olen ikka öelnud, et pistke 20-kraadise külmaga pea sõitva auto aknast välja ja siis tunnete…” selgitas Saarlaid kokkutulnutele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)