Leisi vald taotleb päästeameti tegevuse uurimist (2)

Leisi valla juhid taotlevad siseministeeriumilt järelevalvemenetluse algatamist päästeameti tegevuse üle, sest päästeamet sulgeb Leisi päästekomando puuduliku analüüsi alusel.

Siseministrile saadetud järelevalvemenetluse algatamise taotluses märgivad Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima ja vallavanem Ludvik Mõtlep, et Leisi päästekomando sulgemise aluseks on puudulik analüüs, mis sisaldab faktilisi ebatäpsusi, on primitiivne ega arvesta Leisi valla tegelikku olukorda ning saarte eraldatusest tingitud asjaolusid. Leisi päästekomando sulgemise otsus on vastuolus ka Eesti turvalisuspoliitika põhisuundadega, sest sulgemise tulemusena väheneb valla elanikele päästeteenuse kättesaadavus.
Kandima ja Mõtlep leiavad, et teostatav pole ka riikliku päästekomando asendamine vabatahtliku päästekomandoga, kuna Leisi lähiümbruses puuduvad suured ettevõtted, mis pakuksid meestele tööhõivet.

Kuna Leisi päästekomando sulgemisotsus on rajatud puudulikule analüüsile ja ebaõigetele järeldustele, taotleb Leisi vald siseministrilt päästeameti poolt koostatud Leisi päästekomando sulgemisotsuse üle järelevalvemenetluse algatamist ja sulgemisotsusega seonduva tegevuse kontrollimist. Samuti paluvad valla juhid saata neile õigusakt, millega Leisi päästekomando likvideeritakse. Seni on vallale saadetud üksnes teade sulgemise kuupäeva kohta.
Siseministeeriumi pressiesindaja Annely Martin ütles Saarte Häälele, et ministeerium on Leisi valla kirja kätte saanud ja ministeeriumi vastus on koostamisel. “Praegu ei saa veel ka öelda, kas järelevalvemenetlust on vaja või mitte,” lisas Martin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)