Paneme selga punased siilikud ja hakkame tantsima

Paneme selga punased siilikud ja hakkame tantsima

RÕÕMSAD MUHULASED: Janne Kommel ja Maire Liitmäe Muhu Ätsesest. Foto: Tõnu Veldre

18. veebruar, Kuressaare kesklinn. Veerand tundi enne suurürituse, memme-taadi päeva algust peatuvad bussid keskväljakul ning pidurõivais rahvast muudkui voorib. Kuressaare kultuurikeskus on suminat ja rõõmsaid inimesi täis.

Nagu ikka on memmesid rohkem kui taatisid. Silma jäävad juba varasematest kohtumistest tuttavad Lümanda Mõnusate sõna otseses mõttes mõnusa olemisega viksid härrad ning palju tuttavaid ja armsaks saanud memmesid.
Saalis vaatab Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember murelikult ringi: kas kõik see rahvas ikka saali ära mahub? Mahuvad kõik.
Õhus on tunda ootusärevust – millega üllatavad 19 Saare maakonna rühma-ansamblit täna? Päevakava on seekord seatud nii, et kohale tullakse oma vanavanemate tarkusega, näidates seitsme minuti jooksul neid tantse, laule ja mänge, mida memmed-taadid on oma kodust kaasa saanud.
Kena näitsik, Kuressaare Kultuurivara kultuurikorraldaja Eena Mark ütleb tervituskõnes, et memmed-taadid ei pea muretsema pärimuskultuuri väljasuremise pärast. Selle tõestuseks astuvad juhendaja Pilvi Karu saatel lavale mudilased lasteaiast Kõige Suurem Sõber. Laulavad kaks Saaremaa rahvalaulu, mis pärit Kihelkonna mailt.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)