Muhu vald tunnustas vabariigi aastapäeva aktusel tublimaid (3)

Muhu vald tunnustas vabariigi aastapäeva aktusel tublimaid

KÜMNES MÄNNIKU CUP ON TULEKUL: Männiku puhketalu perenaine ja peremees Lea ja Karli Keerd on vallavanemalt Raido Liitmäelt auhinda vastu võttes rõõmsad. Eeloleval suvel korraldavad nad oma spordiväljakul juba kümnenda 150 osalejaga võrkpalliturniiri. Foto: Tõnu Veldre

Valla hariduspreemia pälvis kauaaegne Muhu põhikooli direktor Senta Room, kultuuripreemia Villu Veski ja spordipreemia perekond Keerd. Aasta teoks tunnistati Liiva poe laiendus.

Aastapreemiad andsid Muhu vallavanem Raido Liitmäe ja volikogu esimees Jaana Palu üle kolmapäeva õhtul traditsioonilisel vabariigi aastapäeva aktusel Muhu põhikooli saalis.
Hariduspreemia vastu võtnud viiekümneaastase pedagoogistaažiga, 35 aastat Muhu põhikooli direktorina töötanud Senta Room peab oma elutööks Liiva koolihoone ehitamist-rekonstrueerimist.
“Pean tunnistama, et mulle see maja meeldib. See on väga ilus koolimaja,” ütles praegu lastele füüsikat õpetav hariduspreemia laureaat.
Kultuuripreemia vääriliseks tunnistatud rahvusvaheliselt tuntud muusik, Muhu tulevikumuusika festivali Juu Jääb korraldaja, hiljuti oma 50. sünnipäeva tähistanud saksofonist Villu Veski lausus, et muusikapisiku süstis temasse Vigalast Muhusse õpetajaks tulnud Vello Tikerpalu, mees, kes samuti saanud valla kultuuripreemia.
Spordipreemia pälvisid võrkpalliturniiri Männiku Cup korraldamise eest Männiku puhketalu peremees ja perenaine Karli ja Lea Keerd. Eeloleval suvel korraldavad nad Hellamaa külas asuvas spordikompleksis juba kümnenda Männiku Cupi.

Saaremaa tarbijate ühistu Liiva kaupluse ja selle juures oleva parkla laiendamise eest Muhu valla aasta teo 2011 auhinna pälvinud STÜ juhatuse liige Tiit Saaremäel tundis heameelt, et muhulased on uuenduskuuri läbi teinud Liiva poe kenasti omaks võtnud. STÜ omalt poolt seisab Saaremäeli sõnul hea selle eest, et kaubavalik poes oleks rikkalik.
Kõigi laureaatide pangakontole kandis vallavalitsus preemiasummana 320 eurot.
“Elu Maarjamaal pole kunagi olnud kerge ja muretu. Eesti rahvas on aga pidevalt elanud lootuses, et homme on parem kui täna, kuigi igapäevaselt näeme ja tajume midagi muud,” kõneles vallavanem Raido Liitmäe. “Suletakse koole, päästekomandosid, postkontoreid, pangaautomaate. Üha rohkem kostab hääli, et inimesed ei ole rahul oma riigiga. Seda just maapiirkondades arengule ja tulevikule mõeldes.”

Vallavanem analüüsis oma kõnes riigi ülesandeid, regionaalpoliitikat ja valla arengut, toonitades, et kõike ei saa korraldada alati nii, kuidas riigile odavam on. “Omariiklus ongi kulukas,” ütles Liitmäe, selgitades, et kui oma riik ja kõik selle piirkonnad on olulised, siis peab midagi muutuma. “Praeguses olukorras on paljud inimesed kaotanud usu oma riiki,” tõdes ta.
Liitmäe viitas ka sellele, et väga paljud kodanikud elavad vaesuses ning tööotsinguil lähevad inimesed maalt linnadesse ja välisriikidesse. Ta lisas, et riik ei ole tegelenud ettevõtluse ja tööstuse sihikindla planeerimisega, vaid on lasknud sellel areneda omasoodu.
Pärast kõnesid ja autasustamisi andsid meeleoluka kontserdi Muhu saare taidlejad ja Liiva põhikooli õpilased. Ühises peolauas lasti roogadel hea maitsta ja löödi kokku šampanjapokaale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)