Juhtkiri: Õnnelik õnnetus (1)

Juhtkiri: Õnnelik õnnetus

 

Autode plekimõlkimised ja teelt välja sõidud pole libedail ja paksu lobjakaga kaetud teedel paraku haruldus. See, et buss – ja lapsi vedav buss – kehvade sõiduolude tõttu kraavi külili vajub, aga küll. Just selline vaatepilt avanes neljapäeva hommikul Kuressaare lähedal Kihelkonna maanteel. Selle eest, et kooli poole teel olnud lapsed ja roolikeeraja terveks jäid, tuleb ilmselt tänada saatust. Ja kogenud bussijuhti, kes oma oskusliku tegutsemisega halvema ära hoidis.

Kuigi tali on ammugi käes, hakkab ehk varsti isegi ühele poole jõudma, tundub, et suured lume-/lörtsisajud saabuvad – nende jaoks, kelle ülesanne suuremad maanteed puhtad hoida – ikka ootamatult. Millega muidu seletada seda, et argipäeval, ajal, mil inimesed tööle-kooli ruttavad, on üks Saaremaa põhimaanteid lumesodist lahti lükkamata?

Maanteeameti hinnangul kellelegi midagi ette heita ei ole – tegutseti vastavalt nõuetele ja lepingule. Nõuetes pole aga paraku sätestatud, et tee peab puhtaks saama mingiks konkreetseks kellaajaks. Seega – süüdi pole keegi.

Täppisteaduseks nimetatud tagantjärele tarkus siinkohal ei aita. Klassikuid tsiteerides: hea, et niigi läits. Kõik ju elus-terved ning sõiduk vaid iluvigadega. Võinuks aga minna palju kehvemini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)