Ettevõtja tahab luua lapsehoidmise agentuuri (8)

Orissaare ettevõtja Maria Kaljuste loodab koostöös töötukassaga luua Sõltumatute Vanaemade Agentuuri Saaremaa osakonna, mille eesmärk on luua lapsehoiuteenuste pakkujate võrgustik, mis koondaks inimesed, kes on erinevate projektide raames läbinud lapsehoidmise koolituse või soovivad seda teha.

Loodav agentuur tahab kokku koguda inimesed, kes on nõus hoidma nii kohalike kui ka saare külaliste lapsi kokkulepitava tasu eest erinevates Saaremaa piirkondades. “Olenevalt inimeste võimalustest on reaalne lapsehoidmine nii nende kodus kui ka tellija juures. Hinnad on vastavalt kokkuleppele, vahendajaks MTÜ Mötte Mönu, kes vajadusel organiseerib asjaajamise, transpordi jm,” selgitas Kaljuste.
Eesti töötukassa Saaremaa piirkonna juhataja Kaie Lepp ütles, et sellist algatust toetavad nad hea meelega, küll aga seab toetusele piirid seadusandlus. “Üks võimalus agentuuri toetamiseks on suunata töötu sinna palgatoetusega tööle. See tähendab, et teatud perioodil maksab töötukassa tööandjale 50% töötaja väljateenitud palgast toetusena. Sellisest toetusest saame rääkida vaid siis, kui agentuur võtab töötu töölepinguga tööle,” rääkis Lepp.

Et teenust võib pakkuda ainult kutsetunnistusega lapsehoidja, saab töötukassa pakkuda ka koolitust ja sellele järgnevat kutseeksamit töötuna kirjas olevatele nn noortele vanaemadele.
“Viimati koolitasime töötuid lapsehoidjateks 2009. aastal. Töötukassas on 17 töötut, kes on avaldanud soovi töötada lapsehoidjana. Need inimesed elavad seitsmes omavalitsuses, mis on hea eeldus agentuuri võrgustiku loomiseks,” sõnas Lepp. Mõlemal osapoolel on lähipäevil plaan arutada edasist tegevust ümarlaua ääres.
Vabu ja asjast huvitatud vanaemasid oodatakse endast märku andma telefonil 52 58 068.

Elina Kalm, Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)