Sõbrapäeva noortepidu ja meie inimesed (6)

Kuressaare on meie kodu, turvaline elupaik. Kodu, kus armastame seigelda ja taevast vaadata ning mille üle oleme uhked. Mõned meist võitlevad puude eest ja mõned õpetajate nimel, mõned käivad talvel Titerannas jäätükkide vahel suplemas. Kõik ikka meie oma inimesed, oma veidrustega, kuid kokku ikka ühed kanged saarlased. Hiidlastel on Ott, meil on Beebilõust.

16. veebruaril reklaamis Club Privilege oma Facebooki lehel välja sõbrapäeva noortepeo (16+) lausega “Head tüdrukud ja poisid! Väljas on külm, aga meil läheb kuumaks, sest… toimub järjekordne legendaarne Privilege noortepidu. Seekord teeb ägeda laivi Eesti parimaid räppareid BEEBILÕUST isiklikult.”

Ärge kartke politseid

Selle asemel, et kinnitada või ümber lükata fakti, kas Beebilõust just Eesti parim räppar on, küsin hoopis peo korraldaja käest: kas sõbrapäeva noortepidu on õige koht vägivalla ja viha külvamiseks? Või kuidas nimetada kampa noori, kes lava ees näppu viskavad ja rikki läinud plaadina n-ö räpivad: “Saadame p… need mendid… saadame p… need mendid…”
Vägivallata ühiskonda luua on kahtlemata vägitükk iseenesest. Vägivald kodus ja kodulinnas tuleneb aga paljus täiskasvanud linlaste vastu võetud otsustest. Kui meid on röövitud või kui meiega juhtub midagi hullu, ootame abi politseilt. Tahame, et meie lapsed ei kardaks politseid, vaid teaksid, et tegemist on kellegagi, kes aitavad ja on meie kõrval ka siis, kui keegi teine ei saa ega oska.

Ei sallimatusele!

Politsei kuulub meie linnapilti samamoodi kui müüjad ja ametnikud, tänavapühkijad ja turistid. Meile mittesobiva isiku või organisatsiooni märgistamine on ettenägematute tagajärgedega, millele tuleb aga meil täiskasvanutena mõelda. Milliseks kujuneb noore inimese mõttemaailm ja hoiakud? Kas järgmisena toome noored tänavatele vaenlast kividega loopima?
Hea kaaslinlane, ärgem lubagem meie kodulinna muutuda kurjaks ja sallimatuks. Tähistame parem sõprust ja häid mõtteid. Oleme me ju kõik siin väikeses linnas omavahel seotud ja suguluses – baaride pidajad ja politseinikud, töölised, töötud ja koolilapsed.

Helle Kahm,
Kuressaare lastekaitse ühing

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)