Saaremaa malev paneb oma ajaloo veebi

Kaitseliidu Saaremaa maleva ajalootoimkond on saanud uue hingamise. Sellest aastast on ajaloohuviliste kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate tegemistele õla alla pannud Kaitseliidu Saaremaa maleva liige Gustav Kutsar, kes on samalaadse ettevõtmise eesotsas ka Orissaare vallas.

“Gustav Kutsar on meil aidanud maleva ajalootoimkonna tegevust kaasaegsemaks muuta. Maleva tegevuse organiseerimiseks on meil oma koduleht ja sellele lisaks nüüd loodud ka eraldi veebileht maleva ajalootoimkonna töökeskkonnaks,” rääkis Saarte Häälele maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora.
Maleva ajalootoimkonna liikmete huvi ja ülesanne on talletada ja süstematiseerida Saaremaaga seotud sõjaajalugu ja meie vabadusvõitluse ajalugu, teha selleks koostööd Saaremaa muuseumi ja kohalike ajaloohuvilistega.
Maleva ajalootoimkonna veebilehele on kavas talletada arhiivides ja erakogudes hoitavate ajaloolise väärtusega dokumentide, esemete ja fotode koopiad. See võimaldab huvilistel oma koduse arvuti kaudu nende materjalidega tutvuda just siis, kui selleks on aega ja tahtmist.
“Tänapäeval ei pea ju iga asja pärast enam kokku tulema ja koosolekut pidama,” sõnas Moora, lisades, et veebipõhine arhiiv ja raamatukogu võimaldavad kohalike ajaloohuviliste tegevust organiseerida ka väljaspool Saaremaad.

Uurimisteemadega seotud materjale saab veebi üles laadida kõikjalt, allikatele viitamiseks ei pea enamike arhiivis hoitavate säilikutega tutvumiseks sinna füüsiliselt kohale minema.
Ajalootoimkonna üks ülesandeid on ka Kaitseliidu Saaremaa maleva kodulehel avaldatavate tekstide ülevaatamine. Siin vajaliku erialase ajaloolise ekspertiisi teostamiseks on abikäe lubanud ulatada ka Saaremaa muuseumi ajaloolased.
Kaitseliidu Saaremaa maleva ajalootoimkonna veebileht asub aadressil http://www.saaremalev.blogspot.com . Maleva ajaloo uurimisele kaasa aitama on teretulnud kõik ajaloohuvilised, samuti ollakse tänulikud, kui kellelgi on olemas põnevaid dokumente, fotomaterjale, videosid jms, mida saaks veebilehele salvestada. Materjalide veebilehele sisestamiseks vajalikud kontaktid on ajalootoimkonna kodulehel olemas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)