Maavanem pakub pardi-konjakivahtu ja kilufileed (6)

Maavanem pakub pardi-konjakivahtu ja kilufileed

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Peakokk Toivo Poom sätib lauale vaarikakreemiga täidetud torukesed ja kullasäralised amaretto-trühvlid. Kõik suupisted, mis vastuvõtulaual, on tema enda välja mõeldud, mõned isegi spetsiaalselt seda üritust silmas pidades kokku sätitud. Foto: Tõnu Veldre

Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud Saare maavanema Kaido Kaasiku vastuvõtu tänaõhtusel peolaual on üle 3000 suupiste, mis arvestatud 220 külalisele.

Toivo Poom, OÜ Sinu Catering peakokk oli eile pärastlõunal nobedasti ametis. Parasjagu käis amaretto-trühvlite vormimine, kuid eeltööd, st toorainete ja toiduainete varumine peolaua tarvis käisid juba mitu päeva varem.
“Teen kõik ise, kõik on käsitsitöö,” rõhutas Poom. “See on suur töö, täna läheb hilisõhtuni välja ja homme hommikul alustan 7 paiku.” Homme tuleb kokale paar abilist ka, sest ega muidu jõuakski. Peab ju laual kõik värske ja kaunis välja nägema.
Kokk Toivo loetles: korvikesed pardi- ja konjakivahuga, metsaseenešarlott (kukeseened korjas Toivo ise Karujärve äärest), väikesed hiid-krevetilaevukesed, suitsulõhe minipirukad, piparmündiga maitsestatud suitsulammas… Ja loomulikult ei puudu laualt saarlaste lemmik – kilufilee Pariisi kartulil. Desserdiks on laual šokolaadikattega kirsitort ja käsitsi valmistatud amaretto-trühvlid röstitud mandlitega. Just enne lauale jõudmist saavad need maiused peale kuldse katte.

“Ja veel palju muudki maitsvat, aga ega siis kõike saa ära rääkida. Midagi peab rahvale ka üllatuseks jääma,” jättis peakokk nii mõndagi saladuseks. Kuid rõhutas seda, et angerjat ja musta kalamarja seekord laualt otsida ei tasu.
OÜ Sinu Catering juht Aadi Aadussoo ütles, et see maavanema vastuvõtulaud pole nende firmale sugugi esimene teha. Vastupidi, kuigi ollakse veel noorukesed (kevadel täitub kaks aastat), ollakse juba täiesti arvestatav konkurent tihedas konkurentsis toitlustamise alal. Nad on katnud juba mitme väga väärika vastuvõtu peolauad, muide ka tänavusel linnapea vastuvõtul. “Tegime hea pakkumise, aga rahuliku hinnaga,” põhjendas Aadussoo ja peakokk Toivo sättis mõned näidised, mis eile õhtul juba valmis, lauale mekkimiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 130 korda, sh täna 1)