Aste saab uue koolimaja (13)

Aste saab uue koolimaja

ASTE KOOL: Kooli lõpuklassis õppiv Merili Rander ei osanud eile päeval veel aimatagi, et varsti kerkib vana maja kõrvale uus õppehoone. Foto: Tõnu Veldre

Kaarma vallavolikogu otsustas eile ehitada Astesse uue koolimaja, mille maksumuseks kujuneb 1,6 miljonit eurot.

“Toetame uue koolimaja ehitamist,” kinnitas Kaarma volikogu eile 14 poolthäälega. Üks volikogu liige jäi erapooletuks. Vastavalt otsusele ehitatakse uus õppehoone vana maja kõrvale ning õppetööd ehitus ei sega.
“Põhimõtteliselt on kolm arenguvarianti,” ütles Kaarma vallavanem Margus Mägi volikogule ekspertide hinnangut tutvustades. Esimene võimalus oli praegune koolihoone renoveerida ning ehitada juurde söökla ja raamatukogu.
“See eeldaks aga, et õppetöö tuleks viia üheks aastaks Kaarma kooli,” selgitas vallavanem, lisades, et sel juhul saaks kogu õpilaskond remonditud Aste kooli tulla 2013. a septembris.
Teine ekspertide väljapakutud variant oli vana koolihoone lammutamine ja uue hoone ehitamine samale kohale. Ka selle variandi puhul tuleks õppetöö viia üheks aastaks Kaarma kooli.

Kolmas variant, mida soovitas ka ekspertide grupp, on rekonstrueerida olemasolev koolihoone nii, et uus klassikompleks ehitatakse vana kõrvale.
Vanast jääb alles ainult spordikompleks, mille katus ja ventilatsioon vahetatakse.
“Sellisel juhul ei pea õppetööd mujale kolima,” selgitas Mägi, lisades, et kõigepealt ehitatakse klasside osa ning sügisest 2013 kolib kool üle hoovi uude hoonesse. Kui on kolitud, lammutatakse vana hoone ja selle kohale ehitatakse abiruumid. Kuidas ruumilahendused lõplikult välja kujunevad, selgub hiljem, sest vallavanema sõnul kutsutakse töögrupp lähiajal kokku.
Enne lõplikku projekteerimist on vaja ka see ära otsustada, kui suurt koolimaja on üldse vaja. Praegune maksumus on arvestatud selle järgi, et uues koolis hakkab õppima 180 last. Volikogu ja ka komisjonide arvates on see arv aga liiga utoopiline, laste arvuks klassis paluti arvestada maksimaalselt 16.
“Lõppkokkuvõttes on vana renoveerimine ja uue ehitamine praktiliselt üks ja sama,” kinnitas abivallavanem Urmas Sepp, selgitades, et vana maja renoveerimine on lihtsalt kulukam.
Kaarma vallavolikogu otsustas mullu septembris valla koolivõrgu ümber korraldada nii, et Kaarma kool suletakse ning vallas jätkatakse põhihariduse andmist Aste põhikoolis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)