Lahkumine: Admiral Kõuts pettus poliitikas (17)

Lahkumine: Admiral Kõuts pettus poliitikas

NÄGI SEESTPOOLT: Eksriigikogulase Tarmo Kõutsi meelest on Toompeal aatelisust vähe. Foto: arhiiv

Isamaa ja Res Publica Liidust lahkuva 60 aatekaaslase seas on ka viitseadmiral Tarmo Kõuts, kes tunnistas eile Saarte Häälele, et on poliitikas pettunud ning see, mille nimel ta 2007. aastal riigikogusse kandideeris, ei kehtinud Toompeal sugugi.

“Riigikogus on väga vähe riigimehelikkust ja aatelisust,” sõnas Kõuts. “See kõik on seal (Toompeal – toim) nii odav ja madal,” iseloomustas Kõuts nelja aasta jooksul riigikogus kogetut.
Tema arvates on ühiskond praeguseks nii palju edasi arenenud, et inimeste aktiivsus peab suurenema ning rahvas ehk kodanikuühiskond näitama, millist riiki me lõpuks tahame.
Admiral Kõutsi sõnul on tal heameel, et tal õnnestus aidata käima lükata mittetulundusühing Vaba Isamaaline Kodanik (VIK), ning ehkki ta ise selle liikmeks astunud ei ole (ja oma sõnul ilmselt ei astu ka), peab ta oluliseks just seda, et kodanikeühenduste kaudu taastada riigi ja rahva kokkukuuluvus – praegu lähevad need kaks admirali arvates väga erinevat teed.
“Ise ma poliitilises elus väga suure tõenäosusega enam kaasa ei löö, kui just ei juhtu sama, mis admiral Johan Pitkaga 1944. aastal, kui selgus, et isamaa on tõelises hädaohus,” sõnas Kõuts.

Saare maavanem ning Isamaa ja Res Publica Liidu kohaliku piirkonna esimees Kaido Kaasik nentis, et ehkki tal on olnud kiired ajad ja ta ei ole jõudnud probleemi süveneda, on erakonnast lahkumine tema meelest inimeste vaba valik. “Meil siin Saaremaal on olnud suhteliselt vaikne ning eks siis, kui kired maha rahunevad, saab ka Tallinnas rääkida, mis tegelikult toimub – rusikatega vehkimiseks pole mõtet kokku saada,” oli Kaasik kindel.
IRL-i piirkonnajuhi sõnul ei ole Saaremaal küll erakonnas mingit pereheitmist täheldada ning inimesi liitub erakonnaga enam-vähem sama palju, kui neid lahkub.
60 IRL-i liiget saatis läinud pühapäeval erakonna esimehele Urmas Reinsalule kirja, milles nad põhjendavad oma lahkumist erakonnast. Teadaolevalt on kirjale alla kirjutanud ka üks saarlane, 2007. aastal Lääne-, Hiiu- ja Saaremaalt riigikogusse kandideerinud, kuid nüüd aktiivsest poliitikast loobunud viitseadmiral Tarmo Kõuts.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)