Saaremaa sotsid suhtuvad ühinemisse rahulikult (6)

Pühapäeval lõpule jõudnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ühinemine Vene Erakonnaga pole sotside ridu Saaremaal ei kahandanud ega suurendanud.

“Vähemalt minul ei ole teada, et keegi oleks sellepärast erakonnast välja astunud,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Saaremaa piirkonna esimees Jaanis Prii, lisades, et samas puuduvad tal ka andmed, et liitumine oleks Saaremaal liikmeid juurde toonud.
Prii sõnul arutasid Saaremaa sotsiaaldemokraadid venelastega ühinemist jaanuari lõpus Saaremaa üldkogul ning kahel korral on asja arutatud ka juhatuse laiendatud koosolekul, kus ühinemise kulgu tutvustas erakonna juhatuse liige Kajar Lember.

“Esialgu oli natukene muret mõnel, aga kuna nüüd on Vene Erakonna juhtkond oma seisukohad ka ajakirjanduses suhteliselt selgelt välja öelnud, siis on võimalikud pinged enamuses maha võetud,” märkis Prii.
Jaanis Prii sõnul on sotsid alati olnud seda meelt, et Eestis ei aetaks eraldi eesti ja vene poliitikat, vaid venekeelsed kodanikud ja elanikud tuleb kaasata olemasolevatesse erakondadesse.
Prii ütles, et vene partei juhtidega kohtus ta põgusalt pühapäeval Jõhvis toimunud Sotsiaal-demokraatliku Erakonna üldkogul, kuid silmast silma pole ta neist kellegagi vestelnud.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu kinnitas pühapäeval Jõhvis ühinemise Vene Erakonnaga Eestis, lõpetades nii läinud aasta novembris alguse saanud kahe erakonna liitumisprotsessi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)