Nasvakad tahavad tihedamat bussiliiklust (16)

Nasvakad tahavad tihedamat bussiliiklust

ALLKIRJA ANDMA: Oma kodumaja eest lund rookiv Silvia Nurges sai allkirjade kogumisest alles eile teada ning lubas kohe minna, et ehk ei peaks siis enam pühapäeviti taksoga linna sõitma. Foto: Tõnu Veldre

Pea poolsada Nasva elanikku oli eilseks andnud allkirja, et Kuressaare ja Nasva vaheline bussiliiklus muutuks tihedamaks, ning on ka pakkunud, et ühendust linnaga võiksid pidada linnaliini bussid. Kaarma vallavalitsus lubas Nasva elanike soovi toetada, kuid maavalitsus on uue liini avamise suhtes pessimistlik, kuna eelarve seda lihtsalt ei võimalda.

“Soovime linnaliini bussi liiklust Kuressaare–Nasva–Kuressaare,” seisab rahva pöördumises, millele oli eile ennelõunal alla kirjutanud 47 kodanikku, kes soovivad, et bussiliiklus tihedamaks muutuks. Nasva poe aknal allkirjade kogumiseks oleval lehel põhjendatakse, et praegu läheb tööpäevadel buss Kuressaarde kell 7.35, esmaspäeval ja reedel kell 9 ning päevane alles kell 14.15. Ühistranspordi kasutajad soovivad aga võimalust linna sõita ka kell 10 ja kell 12. Üks kodanik sooviks, et reedeti võiks kell 18 linna saada ja kell 21 tagasi, et teatris käia. Mitmed soovivad aga hoopis nädalavahetustel bussiga linna saada.
“See tuleks inimestega rohkem läbi rääkida,” arvas eile Nasva poodi sisse astunud Toomas, lisades, et tuleks arutelu tekitada ning mõelda, millised variandid oleksid kõige ökonoomsemad.

“No seda bussiliiklust on aastaid lubatud,” ütles Elvi, kes ise käib linnas väga harva ja hoopis autoga. Elvi sõnul on probleemiks hoopis see, et bussid lähevad vahel Nasvalt linna täiesti tühjalt ning seega tuleks võib-olla kasuks kellaaja muutmine.
“Tihedam bussiliiklus on lausa hädavajalik ning me oleksime tänulikud,” sõnas eile kodumaja ees lund rookinud Silvia Nurges, rõhutades, et see oleks lausa kuldaväärt asi.
Tema hinnangul on hoopis nädalavahetustel keeruline linna saada, sest siis ei käi bussid praktiliselt üldse.
“Kui tahan ikka pühapäeval kirikusse minna, siis tellin takso,” rääkis Nurges, lisades, et tegelikult on olukord ikka vilets ka nädala sees tööl käivatel noortel, kes laupäeval linnas asju ajada tahavad.

“Nüüd lähen poodi ja annan ka allkirja,” ütles ta lõpetuseks.
Kaarma vallavalitsuses ollakse Nasva inimeste murega kursis. “Elanike kirja pole näinud, kui tuleb, siis kindlasti edastame maavalitsusele koos oma toetuskirjaga,” kinnitas Saarte Häälele Kaarma vallavanem Margus Mägi, kes on seda teemat puudutanud ka maavalitsusega suheldes (nemad on ju rahastajad).
Kui reaalne uue bussiliini saamine on, ei osanud Mägi eile veel öelda, teades, et maabussiliinide rahastamisega on maavalitsusel suht kitsas.
“Kahjuks ei näe ma väga võimalusi Nasva–Kuressaare vahelist bussiliiklust sel aastal tihendada,” ütles Saare maavalitsuse ühistranspordinõunik Taavi Kurisoo, lisades, et eelarve, mis maavalitsusele 2012. aasta esimeseks poolaastaks bussiühistranspordi korraldamiseks eraldati, ei võimalda bussiliine avada ilma, et nad kuskilt mõnd bussiliini ei sulgeks. “Nasvat läbiv bussiliiklus on aga niigi oluliselt tihedam, kui teisi Saaremaa piirkondi läbiv bussiliiklus, kattes ühtlaselt terve päeva,” arvas Kurisoo, kelle sõnul oleks võimalik lahendus mõne olemasoleva väljumise kellaaegade muutmine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)