Leisi laenukoormus võib tõusta

Leisi vald võib sel aastal võtta ligemale 340 000 eurot laenu, et tagada valla omafinantseering vallale oluliste objektide väljaehitamisel.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul plaanitakse võtta laenu Leisi jäätmejaama ning Metsküla raamatukogu ja lastepäevahoiu väljaehitamiseks, samuti Soela sadama rekonstrueerimistöödeks. Leisi jäätmejaama ehituse omaosaluse katteks saadakse laenu keskkonnainvesteeringute keskuselt, ülejäänud objektide ehitamiseks tuleb võtta pangalaenu.

Kui valla- ja linnaeelarve seaduse kohaselt võib kohaliku omavalitsuse netovõlakoormus olla kuni 60 protsenti eelarve puhastuludest, siis Leisi vald püsib oma laenuplaanidega igati lubatud piirides. Praegu on Leisi vallal üleval vaid keskkooli rekonstrueerimiseks võetud laen, mis moodustab eelarvest 13,3%, uute laenude lisamisega tõuseks laenukoormus umbes poole võrra. Enne keskkooli rekonstrueerimist oli valla laenukoormus vaid paari protsendi peal.
Ludvik Mõtlep rääkis, et kui Leisi jäätmejaama ja Metsküla projektide ehitus on juba otsustatud, siis sadama ehitustöödeks pole MTÜ Saarte Kalandus veel heakskiitu andnud ning selle projekti elluviimine võib ka edasi lükkuda. Sellisel juhul jääb väiksemaks ka tänavu võetav pangalaen.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)