Eile ajalehes Meie Maa ilmunud info, mille väitel kaob Leisi päästekomando sulgemisega Saaremaal võimekus reageerida kolmanda astme päästesündmusele, on eksitav. Kolmanda astme sündmusele peab väljasõiduplaani järgi reageerima 12 päästjat ja vähemalt neli põhiautot, see arv päästjaid ja tehnikat on Saaremaa riiklikes komandodes tagatud ka pärast Leisi komando sulgemist.
Leisi komando sulgemise järel on Kihelkonna komandosse ette nähtud kolmemeheline, Kuressaares viiemeheline ning Orissaares neljameheline valve, mis annab kokku 12 meest. Lisaks riiklikele komandodele reageerivad sündmusele ka vabatahtlikud.
Neljanda astme sündmusele (kuhu peab reageerima 18 päästjat ning kuus või enam põhiautot) reageerimise võimekus puudus Saaremaal juba täna. Neljanda astme sündmust ei ole päästekeskuse kuue aasta jooksul ka kordagi välja kuulutatud. Päästeameti Lääne päästekeskuse päästetööde valdkonna juhataja Jaanis Otsla sõnul tuleks neljanda astme väljakuulutamine Saaremaal kõne alla näiteks suure metsatulekahju korral. „Sellisel juhul oleks vaja mandrilt igal juhul juurde tuua eelkõige tehnilist varustust, aga ka puhanud mehi, sest selliste sündmuste lahendamine ei ole üldjuhul mõõdetav tundides,“ sõnas Otsla.
Milleks nämmutada, las teevad oma tööd. Millise astmega mitu komandot, kuipalju vabtahtlike, millal mandrilt kedagi juurde vaja? Mina tahan resultaati.
"Lisaks riiklikele komandodele reageerivad sündmusele ka vabatahtlikud"
Nimetage palun VÄHEMALT ÜKS vabatahtlik Saaremaal!!!
Huvitav,huvitav! Miks ei moodustata vabatahtlikku komandot,parem komandosid Kuressaares?
Kolmanda astme päästevõimekus võib jääda, kuid unustate ühe olulise asja – kahe üheaegse sündmuse korral päästevõimekust ei ole. Teine sündmus jääb saatuse hooleks. Leisi allesjäämise korral niisugust olukorda ei tekiks. Mis puutub vabatahtlikesse, siis puudub neil õigus inimesi päästa ehk teha suitsusukeldumist, mis tähendab, et sisuliselt neist erilist tolku ei ole. Ei mõista päästeameti juhtkonda, kes ei suuda oma suure ego pärast oma viga tunnistada ja räägivad üht ja sama juttu, et Leisi komando on vaja sulgeda. Küsimus ei ole enam üheksas komandos vaid ühes.
vanasti oli selline ütelus enne vanat kaevu kinni ei aeta,kui uus on olemas,aga meil on riigiisad ikka täielikult tainapead,tulge elade ka maal,siis teaksite millest hämada
ASTANI 2006 SAAREMAA PÄÄSTETEENISTUS. KURESSAARES 10 MEHELINE VALVE .KUI MEESKOND SÕITIS VÄLJA KUTSUTI VABAD MEHED TÖÖLE.
3-astme järgi 12 meest?Vaadates uudiseid,kuidas reageeritakse teistes eu liidu riikides näit.vanadekodu või hotellipõlengutele,siis alla 100 tuletõrjuja ei mainita.Tavaliselt reageerib 150.Ok,osa neist ehk ka vabatahtlikud aga saaremaal ega ka mujal eestis küll ei ole vabatahtlike panus märgatavaks saanud,ausalt õeldes pole ise kordagi tulekahjul kohanud.Vabatahtlike pasunakooriga kogu riigi päästeteenistust seega üleval ei hoia.Näit.Haapsalu lastekodupõlengul,millal jõudsid kohale Risti ja Lihula meeskonnad?Ainult Haapsalu ühest koosseisust jäi kriitilistel minutitel selgelt väheseks.Ja kus olid ka toll korral need nii kiidetud vabatahtlikud.Kahju,et need,kes päästeala koordinaatorid,mälu nii lühike.
Vabatahtlikest on kindlasti kasu , sest tulele on vaja ruttu piir panna , kuni saabuvad päästevõimekusega komandod . Kuid mitte kuskilt ei loe välja , et kuskil keegi koolitab tulevasi vabatahtlikke . Kust nad siis tekivad ??? Olen täiesti nõus eelmise kommentaatoriga , et vabatahtlike pasunakooriga riigi päästeteenistust üleval ei hoia , nad on ikka abijõud , kuid hindamatu väärtusega , kui jõuavad kohale esimestena . Põlengud võivad alguse saada ju ka endast mitteolenevatel põhjustel , näiteks välgust .
kfclgi. Vahel lasta neil ennast ka maiepulenrida, see kuuleb ilmselt nende seitsmenda meele juurde. Olin suhteliselt noor, kui esimest korda vanaemaks sain ja nii vahva oli kuulda, kui teised, kes mind ei tundnud, fctlesid, et olen pisipoisi ema (seda enam, et ta kutsub mind nimepidi). Ja ve4iksem plikatirts on je4lle te4iesti teistmoodi. Nii vahva on olla vanaema!