Maavalitsus soovib Vikati ja Papissaare üleandmist Saarte Liinidele (8)

Saare maavanem leiab, et edaspidi võiksid Saaremaa ja Vilsandi vahel ühendust pidavate laevade sadamad kuluda AS-ile Saarte Liinid.

Eile Vilsandi saart külastanud maavanema Kaido Kaasiku sõnul on praegu RMK-le kuuluv Vikati sadam Vilsandil üsna nigelas seisukorras ja vajab uue laeva liiniletulekut silmas pidades kordategemist. Kõige mõistlikum oleks sadam anda AS-ile Saarte Liinid, kelle põhiülesanne on sadamate haldamine ja arendamine ning parvlaevaühenduse kindlustamine mandri ja asustatud saarte vahel.

Kaasiku sõnul taotleb maavalitsus Vikati sadama üleandmist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ja sealt edasi AS-ile Saarte Liinid. “Kõik need sadamad, mis Saar-te Liinid on viimastel aastatel välja ehitanud, toimivad väga hästi,” kiitis Kaasik. “Arvan, et samal tasemel avalik teenus peab olema tagatud kõigil saar-tel, kus on praegu püsielanikkond,” lisas ta.  
Saarte Liinidele võiks edaspidi minna ka Papissaare sadam, mis praegu kuulub eraomanikule, kuid see sõltub mõistagi sadama omaniku tahtest.
Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam pidas samuti loogiliseks sadamate üleandmist Saarte Liinidele. “Nendel on võimu ja kompetentsi neid asju ilusasti välja ehitada,” sõnas Aardam, kelle sõnul vajab eelkõige just Vikati sadam kordategemist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)