Upa ühikast leiti kahtlane taim (5)

Politsei leidis Upa õpilaskodus elava noormehe toast lillepoti, milles kasvas kahtlane taim. Kanepi sarnane taim viidi ekspertiisi ja politsei asus asja uurima.

“On alustatud kriminaalmenetlust,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et kahjuks ei ole hetkel võimalik pikemat kommentaari anda.
Saarte Hääle andmetel avastati kahtlane taim politsei korralise visiidi käigus ning personal on väga rahul, et selliseid visiite korraldatakse.
Kuigi ekspertiisitulemused selguvad nädalate pärast, on noormees ise kinnitanud, et leidis seemne papagoitoidust.

Politsei on viimasel ajal avastanud Saare maakonnas mitmeid kanepikasvandusi. Näiteks eelmisel aastal karistati tingimisi vangistusega kanepikasvatajat Vättal ja Orissaare vallas. Lisaks avastati eelmisel aastal kanepikasvandus Kaarma vallas, kus läbiotsimise käigus leiti 53 kanepitaime. Septembris avastati kanepikasvandus Orissaare vallas, kus ühest talust leiti 62 kanepitaime.
Süüdimõistmisel kanepi ebaseadusliku kasvatamise eest võib kohus süüdlasele määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse. Kui selline kuritegu on toime pandud grupi poolt, siis on karistuseks ühe- kuni kümneaastane vangistus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)