Saare maakonda tuleb seitse elektriautode kiirlaadimispunkti (2)

KredEx avalikustas eile viimaks elektriautode kiirlaadimispunktide nimekirja, kus on ära toodud 160 avaliku kiirlaadija asukohad üle Eesti.

Saare maakonda tuleb selliseid laadimispunkte ühtekokku seitse: üks Kuivastu sadamasse, kaks Kuressaarde ning Leisi, Lümandasse, Orissaarde ja Salmele sarnaselt Kuivastuga üks laadimispunkt. Lisaks saab saarlastele lähim laadimispunkt mandril olema Virtsu sadamas ning Hiiumaal Emmastes.

Saarte Häälega kõnelenud KredExi kommunikatsioonijuht Tarmo Seliste tõdes, et kiirlaadimispunktides kulub elektriauto aku laadimiseks ligikaudu pool tundi. Midagi keerulist laadimise juures Seliste kinnitusel ei ole. Lisaks on elektriauto kiirlaadija peal kindlasti juhtnöörid, kuidas laadimine toimub.

Nagu ka bensiiniga tankimisel tuleb püstol – kiirlaadijal on juhe koos otsikuga laadija küljes – asetada vastavasse pesasse. Elektriautol, mis võimaldab kiirlaadimist, on kaks pesa, üks tavalaadimise ja teine kiirlaadimise jaoks. “Olulist vahet bensiinijaamas tankimisel ja elektriauto kiirlaadimisel ei ole, välja arvatud muidugi ajaline vahe, mis kulub tankimisele,” kinnitas Tarmo Seliste.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Mirja Adler tõdes, et Eesti on esimene riik maailmas, kus kiirlaadimispunktide võrgustikuga kaetakse terve riik. “Loodav võrgustik annab elektriautode omanikele kindlustunde elektriauto kasutamiseks ka pikematel distantsidel ning võimaldab laadida autot kiirelt ja turvaliselt kõikjal Eestis,” kinnitas ta.

Elektriautode kiirlaadimisvõrgu rajab Eestisse ABB ning see peab olema töövalmis hiljemalt tänavu 31. oktoobriks. Lisaks kiirlaadijatele paigaldatakse sotsiaaltöötajate elektriautode laadimiseks kohalike omavalitsuste juurde 507 tavalaadijat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)