Leisi mees julgustab Eesti rahvast Toompeale minema (45)

Leisi mees julgustab Eesti rahvast Toompeale minema

AITAB KÜLL! Margus Kuusk leiab, et riik peaks rohkem toetama maapiirkondades elavaid inimesi, mitte võtma vastu otsuseid, mis elu maal välja suretavad. Foto: Tõnu Veldre

Leisi mehel Margus Kuusel on vabariigi valitsuse suhtumisest inimestesse kõrini. Et riigijuhid teaksid, mida Eesti rahvas tegelikult mõtleb, kutsub ta inimesi üles Toompeale minema.

Suhtlusvõrgustikus Facebook välja hõigatud ettepanek minna Toompeale ning avaldada seal riigijuhtidele oma arvamust, alustades koolivõrgu nudimisest ja lõpetades päästekomandode sulgemisega, ei ole pelgalt niisama mõte. Margus Kuusk on seda meelt, et asjad ei saa samamoodi jätkuda, sest üks korralik riik vajab oma inimestest hoolivaid juhte.
Leisi päästekomandos töötava Kuuse sõnul on igal asjal piir ning Toompeal tulekski riigijuhtidelt uurida, mida õigupoolest teha kavatsetakse, et Eestis oleks kõigil hea elada.
Margus Kuusk tõdes, et kõigile on teada, kuidas riigil rahaga priisata pole. Samal ajal aga endiselt rääkida, et oluline on jõuda viie rikkama riigi hulka, on näotu.

“Inimest see ju ei huvita, mitmendal kohal me Euroopas oleme. Inimest huvitab, et tal oleks leiba lauale panna ja töökoht olemas,” sõnas ta. Kuuse hinnangul peaks riik rohkem toetama maapiirkondades elavaid inimesi, mitte võtma järjest vastu otsuseid, mis kipuvad elu maal välja suretama. Seepärast julgustabki ta inimesi, olenemata sellest, kus Eestimaa otsas nad elavad, kaasa mõtlema, mida ja kuidas annaks muuta, et elu Eestis paremaks läheks. Kuuse sõnul peaks Eesti elanike ja riigipeade kohtumise eestvedamise enda kanda võtma mõni poliitiliselt pädev inimene, kes tahab kõnealuse ettepanekuga kaasa minna. Seega pole ta esialgu paika pannud ka kuupäeva, millal võiks Toompeale mineku ette võtta.
Riigikogu õiguskomisjoni aseesimees Kalle Laanet ütles, et demokraatlikus riigis on kõigil õigus oma vaba tahet väljendada. “See on inimeste oma otsustada, kas nad tahavad seda teha või mitte,” leidis ta. Laaneti hinnangul tähendab nii mastaapse idee realiseerimine aga põhjalikku ettevalmistust, väga palju asjaajamist ning kindlasti ka teatud rahalist väljaminekut, sest mõelda tuleks sellegi peale, kuidas rahvas Toompeale kohale tuua.

“Kui inimesed seda aga soovivad ja eestvedajad on olemas, siis loomulikult on iga väljendusviis oluline,” tähendas Laanet. Kes riigijuhtide ja rahva kohtumise eestvedamise enda peale võiks võtta, ta siiski soovitada ei osanud.
Kalle Laanet tunnustas Margus Kuuse julgust selline idee välja käia. Ta märkis, et Leisi päästekomando sulgemise osas on praeguseks pea kõiki võimalikke moodusi oma arvamuse väljendamiseks proovitud. “Meeleavaldus, erinevad pöördumised, kohtumised. Ma leian, et see (Margus Kuuse välja käidud idee – toim) on ainumas võimalus, mis seni on proovimata,” sõnas Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)