Digisild ja Meelespea aitasid üheksat peret (4)

Digisild ja Meelespea aitasid üheksat peret

TUBLI VANAISA: Linna kõige tublim vanaisa, väikest lapselast kasvatav Rein Tuuling sai raha poisi tennisetrenni eest maksmiseks. Foto: Tõnu Veldre

Mittetulundusühing Meelespea andis teisipäeval neljale perele üle rahalise kingituse ning viis peret said nii Meelepea kui ka MTÜ Digisild abiga koju arvuti.

“Tänane tänuõhtu on ühingu ajaloos esmakordne,” ütles tervituskõnes MTÜ Meelespea liige Janne Nurmik kohale kutsutud rahvast Kuressaare Linnateatri saalis tervitades. Õhtu, mille meeleolu lõi ka segaansambli Saarlaine esinemine, sai korraldatud soovist kohtuda nende inimestega, kelle hoolivust ja elutahet on märgatud ja tunnustuse vääriliseks hinnatud.
Heategevusturule annetatud kauba müügist saadud rahaga otsustati seekord aidata nelja tublit peret. Abi oli isiklik, sest väljavalitud peredel aidati tasuda mõne huviringi arve.
“Me kuulasime oma südame häält,” ütles Nurmik, vastates küsimusele, miks väljavalituiks osutusid just need pered, kes olid ilusale õhtule kutsutud. Kingid andsid üle Meelespea liikmed Aive Tammsalu ja Piret Juht.
MTÜ Digisild palvel otsis aga Meelespea Saare maakonnas veel viis peret, kus kasvavad tublid ja hoolsad kooliealised lapsed, et saaks neile kinkida arvutikomplekti koos tasuta internetiühendusega.
“Eestis ei ole kõik nii hästi, nagu statistika näitab,” ütles MTÜ Digisild üks loojatest Kert Valdaru, kelle sõnul on mõnel inimesel teatud eluperioodil vaja abikätt, et oma eluga edasi minna.

“Kui anda inimesele õigel hetkel abikäsi, siis tulevikus suudab ta anda teistele abikäe,” selgitas Valdaru heategevuse vajalikkust. Kuni tänaseni oli Digisild tema sõnul pigem Tartu-keskne ning Saaremaale ulatavad nad abikäe esmakordselt.
“Need ei ole viimase mudeli arvutid, kuid kohe kindlasti mitte ka vanaraud,” selgitas Valdaru, kelle sõnul on Digisillal kavas aidata 1000 Eesti inimest.
Enamik peredele jagatud arvutitest on paremad kui riigisektori töötajatel, sest IT-firmades vahetatakse arvuteid välja iga kolme aasta tagant. Kaheaastase tasuta internetiühenduse tagab Tele 2.
Kindlasti tuleb Saaremaale arvuteid veel, kui Digisild leiab siin vajalikud koostööpartnerid.

 


 

DIGISILD OTSIB ABI

Kui keegi Saaremaa ettevõtjatest soovib toetada MTÜ Digisild tegevust, siis on internetilehel www.digisild.ee olemas annetamiseks vajalikud rekvisiidid.
“Kõik sõltub sellest, kas on kaasamõtlejaid ja annetajaid tulemas,” selgitas Kert Valdaru, kelle sõnul on oodatud nii ettevõtted, kes soovivad arvuteid jagada, kui ka need, kes saavad rahaliselt toetada näiteks internetiühendust.
“Meie huvi on ka see, et kogukond ise oleks aktiivne,” põhjendas Valdaru, lisades, et on oluline, et ka Saaremaa ettevõtjad oleksid huvitatud, et vähekindlustatud pered saaksid endale arvutid.
Pered, kellele arvutid viia, aitab välja valida MTÜ Meelespea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 153 korda, sh täna 1)