Koolinoored pidasid kõnet

13. veebruaril, sõbrapäeva eel, toimus Kuressaare raekojas iga-aastane maakonna õpilaste kõnekonkurss, kus osales ligi 20 õpilast kuuest koolist.
Kuressaare gümnaasiumi, Saaremaa ühisgümnaasiumi, Orissaare gümnaasiumi, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi, Kuressaare vanalinna kooli ja Valjala põhikooli õpilased võistlesid kahes vanuseastmes ja kahes voorus.

Esimeses voorus tuli esitada kodus ette valmistatud kõne, finaali pääsenud võistlejate vahel loositi uus teema, mille ettevalmistamiseks oli aega pool tundi.
Nooremas astmes kõneldi haridusreformist, kodust, noortest ja arvutitest, omamisest ja olemisest, õnnest, väikestest võitudest, eeskujudest. Räägiti ka linna sünnipäevakingist ning peeti kõne esivanema juubeliks.
Gümnasistid olid ette valmistanud kõned Eestimaast ja eestlastest, elu planeerimisest, koolist, ACTA-st, spordist ja noortest. Loosi tahtel kõneldi teises voorus ka ajast ja inimestest, armastusest, valikutest ja vastutusest, mõtteid jagati televisioonisaadetes esinemise teemal ja arutleti, milline on parim kink linnale juubeliks.

Grand prix’ võitja Artur Loorpuu SÜG-i 11. klassist oli kodus ette valmistanud sporditeemalise kõne, teises voorus pidi ta loosi tahtel arutlema teemal “Armastust karta tähendab karta elu”. Loodetavasti esindab Artur Saaremaad edukalt ka vabariiklikul kõnekonkursil Põltsamaal.
Liana Heinsoo,


TULEMUSED

Noorem aste (8.–9. klass)
I Hanna Tuus (SÜG, juhendaja Aina Seppel)
II Annely Kasela (OG, juh Katrin Kirs)
III Kristiina Maaste (OG, juh Mare Noot)
Eripreemiad – Ott Pukk (KVK, juh Erina Küüra); Tiina Nõmm (Valjala PK, juh Tiina Kuusk)

Vanem aste (10.–12. klass)
Grand prix – Artur Loorpuu (SÜG, juh Rita Ilves)
I Mikk Rang (SÜG, juh Sirje Kreisman)
II Merily Porovart (OG, juh Mare Noot)
III Gerda Vaigo (KTG, juh Merike Olo)
Eripreemia – Ann Tarkin (KG, juh Marit Tarkin)

KTG huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)