Kaabeltelevisiooni digipööre ei tule kohustuslikus korras (3)

Vabariigi valitsus otsustas jätta edasi saatmata seaduseelnõu, mis teeks kaabeltelevisiooni operaatoritele nn teise digipöörde kohustuslikuks.

Majandusministeerium valmistas läinud aastal ette seaduseelnõu, mille kohaselt oleksid analoogsignaaliga kaabelleviteenust kasutavad kodud pidanud alates tänavu 1. septembrist üle minema digitaal-sele kaabelleviteenusele. Ligi 90 protsenti Starmani Kuressaare klientidest vaatas veel eelmisel suvel telepilti analoogsignaali vahendusel ning just nendel inimestel oleks tulnud pärast seaduseelnõu jõustumist oma televisioonipaketti uuendada. Nüüd neil selleks aga viivitamatut vajadust pole.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete spetsialist Martin Miido ütles Saarte Häälele, et seaduseelnõud ei saadetud riigikokku edasi, kuna valitsus ei pidanud vajalikuks kaabellevivõrke kohustuslikus korras digitaalseks muuta. Selle üks põhjus oli tema sõnul asjaolu, et enamik operaatoreid on nagunii oma süsteeme kohandamas digi-TV teenuste pakkumiseks, mistõttu digipööre iseenesest siiski ära ei jää.
Saarte Häälega kõnelenud Starmani turundusjuht Timo Hartikainen tunnistas, et viimaste päevade muudatustest kuulsid nad ajakirjanduse vahendusel. ”Oleme seni elanud teadmises, et nimetatud seaduseelnõu arutelu on edasi lükatud, aga siiski lähiajal toimumas,” nentis ta.

Hartikainen on seda meelt, et analoogtelevisioon on praeguseks oma aja ära elanud ja üleminek digitelevisioonile tõenäoliselt tulemata siiski ei jää. “Minu hinnangul on see ainult aja küsimus,” tõdes ta. Seega ei ole kavandatud kohustusliku kaabeltelevisiooni digipöörde valguses vahepeal digi-taalse pildiedastuse kasuks otsustanud saarlased Timo Hartikaineni sõnul midagi valesti teinud.
Starmani turundusjuht märkis, et digitelevisioonil on analoogedastuse kõrval väga palju eeliseid, näiteks saatekava otse teleriekraanil, saadete salvestamise ja broneerimise võimalus, ajanihutus, heli- ja subtiitrite valimise võimalus jmt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)