Saaremaal oli kaks soolise diskrimineerimise juhtumit (3)

Tööinspektsiooni poole pöördus mullu 74 töövägivalla ohvrit seoses ähvarduste, solvangute või ahistamisega töökohal. Saaremaal oli inspektsioonil tegemist kahe soolise diskrimineerimise juhtumiga.
“Saaremaal oli 2011. aastal kaks soolise diskrimineerimise juhtumit, kuid mingeid korduvaid või tüüpilisi jooni töövägivalla osas nimetada ei saa,” sõnas Saarte Häälega rääkinud tööinspektsiooni teabespetsialist Viivika Vilja.

Tööinspektsiooni andmeil pöörduvad Eestis töövaidluskomisjoni vaid üksikud töövägivalla ohvrid. “Töötajad võiksid töövägivalda rohkem teadvustada ja julgemalt esitada hüvitise nõudeid,” soovitas inspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Niina Siitam. “Kui ülemus teab, et tal on tööl meelas meesterahvas, kellele meeldib naisi patsutada, siis peaks ta mehe korrale kutsuma,” kinnitas Siitam.
Mullu pöördus töövaidluskomisjoni näiteks naine, kelle sõnul tööandja tuli talle kätega kallale ja raputas vihaselt. Heas tujus olles kippus tööandja aga naistöötajaid näpistama ja kallistama, mis avalduse esitanud naise jaoks oli ebameeldiv.

Kus kõnealune juhtum toimus, inspektsioon ei täpsustanud, kuid töövaidluskomisjon otsustas, et tööandja peab lõpetama soolise ahistamise ning maksma  töövägivalla ohvrile hüvitiseks 2000 eurot. Osapooled pöördusid vaidluse lahendamiseks edasi kohtusse.
2010. aastal pöörduti tööinspektsiooni töövägivalla tõttu 94 korral ja 2009. aastal 60 korral. Statistikas kajastuvad pöördumised, mis tulid kirja teel või tuli inimene tööinspektori vastuvõtule, kuid mitte juristi infotelefonile laekunud kaebused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)