Põduste jõe kallasrada valmis varem

Mittetulundusühing Põduste Areng jõudis kallasraja ehitusega tänu krõbedatele talveilmadele valmis varem, kui esialgu kavandatud.
Kallasrajaga tutvumas käinud Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul on jõe ääres praeguseks võsa maha võetud, kaevatud kuivenduskraavid, pandud truubid ja kindlustatud jõekallast. Esmamulje on Koovi sõnul kallasrajast väga hea.

“Sellist kallasrada saaksime juba ka tehnikaga hooldada, mis tähendab, et nii kiiresti see ala uuesti ei võsastu ning on paremini läbitav ka kõigile kasutajatele,” leidis ta. Praegu kallasrada abilinnapea sõnul siiski veel ei hooldata, aga läbipääs Kihelkonna maanteelt ringtee kergliiklusteele on täiesti olemas. “Seda nii jalgsi ja kui lund rohkem tuleb, siis ka suuskadel, seega võivad linnakodanikud seal juba esimese tutvuse teha,” kinnitas Koov.

MTÜ Põduste Areng eesotsas olev Alver Sagur (fotol) tõdes, et kallasrada saadi tõepoolest varem valmis tänu korralikule külmale. “Siis, kui suured külmad pihta hakkasid, siis me ehitusega alustasime ning ega seal muul ajal polegi võimalik teha kui südasuvel täiesti kuivaga või kui on täiesti külm. Loodus oli meile seekord väga armuline,” tähendas ta.
Tema sõnul on veel vaja kallasrada katta hakkepuidukattega, kuid muidu on rada põhimõtteliselt valmis tõesti. Saguri sõnul oli kallasraja kiirel valmissaamisel kindlasti abiks ka Kuressaare linnavalitsuse suhtumine. “Meil on väga hea koostöö linnavalitsusega, nii asjad valmivadki,” kiitis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)