Lossikonnast saab uisuhooajaks jääkohvik (4)

Lossikonnast saab uisuhooajaks jääkohvik

VIIMASED ETTEVALMISTUSED: Jääkohviku avamiseks Lossikonna eest lund rookinud ja uiske üle vaadanud Mairet Võsu kinnitusel on homseks kõik uisusõprade jaoks valmis. Foto: Tõnu Veldre

Homme keskpäeval avatakse Kuressaares vallikraavi ääres Allee tänaval Lossikonna ruumes jääkohvik, kus saab kuumi jooke rüübata ja ka uiske laenutada.

Jääkohviku avab Lossikonnana tuntud majakeses ettevõtja Toomas Leis. Tema sõnul on jääkohviku juures uisutajatele avatud kaks suurt platsi. “Üks hokimängijatele ja teine lustlikele lõbutsejatele, kel on rahulikum jääle poognaid tõmmata,” sõnas Saarte Häälega kõnelenud Leis.
Pärast pakaselist välisporti ootab Toomas Leisi sõnul uisuplatside kõrval hubane kohvik kehasoojendavate jookidega, seal on nimelt spetsiaalselt uisutajate tarvis koostatud kuumade jookide erimenüü. Samas pole jääkohvik sugugi vaid uisutajate jaoks. “Jooke nautima on oodatud ka niisama pargis jalutajad ja külma-trotsijad,” kinnitas ta.
Avamise puhul on sel pühapäeval kõikide uiskude laenutus Leisi sõnul poole hinnaga, kuid niisamuti on voli jää-sporti nautima minna ka oma uiskudega.

Uisuplatside tegemisel ja korrashoidmisel on Toomas Leisi sõnul suure töö ära teinud Kuressaare linnavalitsus ja ka vabatahtlikud. “Eraldi tahaks kindlasti tänada ja ära märkida Lindia Lallo ja Kalev Küti panust, ilma kelleta asi ilmselt õnnestunud polekski,” kinnitas ta.
Jääkohvik on lahti tööpäeviti kell 14–19 ja nädalavahetustel 12–19 või kuni uisutajatel ja huvilistel võhma ja tahtmist jätkub. Kohvik jääb avatuks kuni uisuhooaja lõpuni.
Kuressaare linna noorsoo- ja sporditöö spetsialisti Lindia Lallo sõnul on linnas lisaks jääkohviku juures asuvatele uisuväljakutele avatud ka teisi liuvälju. Näiteks on kaks väljakut avatud SA Kuressaare Spordibaasid eestvedamisel. Valgustatud hokiväljak asub Kuressaare vanalinna kooli minijalgpalliväljakul ning uisutada saab ka Kuressaare tervisepargis. Nii vanalinna kooli kui ka tervisepargi liuväli on iga päev kella 22-ni valgustatud.
Lallo rõhutas, et väikesed lapsed võiksid liuväljale minna koos täiskasvanud saatjaga. “Jääkohvikust ja uisulaenutusest rääkides teeb heameelt toimiv koostöö eraettevõtja, linna ja SA Kuressaare Spordibaasid vahel,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 155 korda, sh täna 1)