Koolipoisid päästsid mehe surnuks külmumisest (11)

Koolipoisid päästsid mehe surnuks külmumisest

PÄÄSTJAD: Valjala kooli õpilased Jan Õunpuu ja Edward Jõgi rääkisid, kuidas nad esmapäeva õhtul pimedas lumehange taga magavat meest märkasid. Foto: Peeter Kukk

Kaks Valjala koolipoissi päästsid esmaspäeval Valjala vallas Kuiste bussipeatuses lumehange tukkuma jäänud purjus mehe, kes krõbedas pakases edasi magades poleks hommikul ilmselt enam ärganud.

“Läksime sõbra juurde ja nägime, et bussipeatuse juures on keegi,” rääkis 15-aastane Jan Õunpuu Saarte Häälele, oskamata isegi täpselt öelda, kuidas nad pimedas üldse seda tumedat kogu märkasid.
“Hange tagant nagu paistis miski,” lisas Janiga kaasas olnud sõber, samuti Valjala kooli õpilane, 14-aastane Edward Jõgi.
Kuna väljas oli juba pime, ei saanudki noormehed alguses aru, millega täpselt tegemist on. Nad otsustasid asja lähemalt uurida. Üsna bussipaviljoni ukse juures avastasid nad magava mehe.
“Tegi ikka natuke häält ka, ütles, et viige koju,” rääkisid poisid, kelle sõnul oli mees üsna purjus ega olnud võimeline ise kõndima.
“Õues oli ikkagi umbes 20 kraadi külma,” märkis Jan Õunpuu, kelle sõnul võib vaid arvata, mis oleks võinud juhtuda, kui mees oleks edasi maganud. Bussid olid selleks kellaajaks oma sõidud juba teinud ja inimesi sealkandis eriti liikumas pole.

Poisid ei jätnud vanemat meest saatuse hooleks, vaid jooksid kiiresti umbes poole kilomeetri kaugusele tallu abi otsima.
“See on hea, et poisid tulid ütlema, sest sellise tugeva külmaga lumehanges ikka pikalt mõnulemist ei ole,” ütles Saarte Häälele bussipeatuse juures elav talunik Kaido Kirst, lisades, et kui tema koos poistega bussipeatusse jõudis, oli seal veel kaks külameest abi pakkumas. “Toimetasime mehe koju,” märkis Kirst, kelle sõnul ei saa mõni ikka aru, et selliste külmadega end nii purju juua ei tohiks.
“Hoolivus teiste suhtes pole kaugeltki kadunud,” oli Jani vanaema Elna Õunpuu rõõmus, et poisid inimese päästsid ja niisama mööda ei läinud.
Vanaema avaldas lootust, et ehk on nende poiste tegu eeskujuks paljudele teistelegi.

Häirekeskuse pressiesindaja Edvi Freibergi sõnul tuleb kindlasti reageerida, kui külmaga väljas lamavat inimest nähakse. Tema sõnul on Saare maakonnas tänavu teatatud juba kolmest inimesest, kes on olnud tänaval pikali maas ja on toimetatud haiglasse.
Külmumisest pääsenud mehega toimetusel kontakti saada ei õnnestunud, kuid Saarte Häälele kinnitati, et ta on täie tervise juures. Poistega mees ühendust võtnud ei ole.
“Ilmselt ta ei mäleta ega teagi, mis juhtus,” arvasid tagasihoidlikud noormehed ise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 109 korda, sh täna 1)