Lugeja kiri: Kas muulased on tolerantsemad?

Mind ajendas kirjutama ajakirjanik Ivan Makarovi esinemine Vikerraadios 1. veebruaril, kes rääkis, et palju aastaid kuulusid MK Otepää etapp ja Andrus Veerpalu kokku, nüüd aga ei teinud ajakirjanikud meest märkamagi, ei leidnud head sõna. Temast on tehtud peaaegu persona non grata.

Makarov ütles: “USA-s on professionaalsed kriminalistid, kelle käsutuses on ulmelised laboratooriumid, aga ometi on juhtunud, et süütud inimesed mõistetakse vangi ja isegi hukatakse. Kui aastate pärast tõde selgub, on tekitatud korvamatu kahju. Mitte kellelgi siin maailmas pole ilmeksimatuse ega tõe monopoli.”
Ka meditsiiniteaduste doktor, tunnustatud arst Adik Levin on nii sõnas kui kirjas Veerpalu kaitseks välja astunud.
Paljud on oodanud, et ajakirjanikud, kes Veerpalu ründasid, pehmendaksid oma väljaütlemisi, aga seda pole tulnud. Hoopis vene rahvusest ajakirjanik ja juudisoost arst kaitsevad teda.

Georg Otsa teine abikaasa on kirjutanud: “Kui me abiellusime, tabas meid laimavate anonüümkirjade tulv. Neid saadeti mitte ainult meile, vaid ka teatrisse, parteikomiteele jne, põhimõttel, et kui poriga loobitakse, midagi ikka külge jääb. Asi läks nii hulluks, et Georg pidas tõsiselt plaani Eestist lahkuda. Ta käis Leningradis maad kuulamas, Leningradi teatrid oleks ta kahel käel vastu võtnud. Georgile mõjus selline vaenamine väga halvasti.”
Miks me ei oska oma suurmehi hinnata?! Kas meil on neid liiga palju?
Viimasel ajal ei ole sõnagi kuulda olnud Jaak Joalast. Alles paar-kümmend aastat tagasi kummardas Joalat 1/6 planeedi muusikapublik. Kui Joala on eraklusse tõmbunud, siis küllap on ta haiget saanud.

Hollandi mehele Piet Poerefijnile läks südamesse, et Eestis peavad 14 000 peret elama toimetulekutoetusest. Ta asutas Toidupanga ja veab seda siiani. Mees on öelnud, et ise kitsikust kogenud inimesed annetavad sagedamini. Ta on ka märkinud, et venelastel on tugevam kogukonna ühtekuuluvustunne.
Alati on kosutav olnud kuulata Eri Klasi, Hagi Šeini, David Vseviovi arvamusavaldusi maailma ja inimeste kohta. Nende mõtteviis on kõrgemal argipäevasusest.

Elmi Epro

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)