Linna lasteaednikud tahavad palga taastamist (2)

Kuressaare lasteaedade töötajad saatsid linnapeale pöördumise, milles soovivad kolm aastat tagasi alandatud palkade taastamist.

“Töötasu tõstmise teema on üleval 2009. aastast, kui lasteaiatöötajate töötasusid vähendati,” ütles Pargi lasteaia direktor Riina Saar. 2010. aastast on Pargi, Ristiku, Tuulte Roosi, Rohu ja Ida-Niidu lasteaia direktorid oma arvestuse kohaselt teinud linnavalitsusele ettepaneku vähendatud palka suurendada juba viiel korral, kuid seni tulemuseta.
“Kõikides ettepanekutes on esikohal lasteaiapedagoogide ja lasteaiatöötajate palkade taastamise teema ja lisaks lasteaiapedagoogide diferentseeritud töötasu taastamine vastavalt ametijärkudele,” selgitas Riina Saar. “Ettepanekus 2012. aasta eelarvesse oli lasteaiapedagoogide palga taastamine, mis on seotud kooliõpetaja palgaga. Ehk siis lasteaiaõpetaja töötasu oleks koolipedagoogide palgast 10% madalam. See annaks lootust Kuressaare koalitsioonileppe täitmiseks 2013. aastal, mis lubab meie haridustöötajate palgaks vähemalt 95% riigieelarvelisest palgatasemest.”
Riina Saare sõnul on lasteaiatöötajad teadlikud neile lubatud 5-protsendilisest palgatõusust käesoleva aasta aprillis, kuid inimesed on mures iseenda ja oma pere toimetuleku pärast, sest üldine elukallidus on väga palju tõusnud.

“Kuid teadmata on järgnevate aastate plaanid palgatõusu osas,” osutas Riina Saar. “Seetõttu soovime alustada läbirääkimisi lasteaiapedagoogide ja teiste lasteaiatöötajate palkade taastamiseks 2009. aasta alguse tasemel ja soovime taasrakendada alates käesolevast aastast lasteaiapedagoogide diferentseeritud töötasu vastavalt ametijärkudele,” rääkis Riina Saar.
Kuressaare linnapea Mati Mäetalu ütles, et linnavalitsus kavatseb lasteaiatöötajate pöördumist arutada järgmisel teisipäeval linnavalitsuse istungil.
“Linnaeelarve on juba kolmandal lugemisel ja seetõttu ma selle aastanumbri sees ei oleks optimistlik selles osas, et palk üle 5 protsendi tõuseks,” sõnas linnapea.
2009. aastal vähendati lasteaiatöötajate palkasid 18 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)