Külm keeras kooli spordisaali kütte untsu

Kuigi terviseameti andmeil peab võimlas õppetööks olema vähemalt 18 kraadi sooja, oli Kuressaare vanalinna kooli spordisaalis nädala algul keskmiselt vaid 10 kraadi.

Vanalinna koolis õppiva lapse vanem, kes Saarte Hääle ajakirjanikuga rääkis, ütles, et lastel oli teisipäeval spordisaalis nii jahe, et nende näpud olid kehalise kasvatuse tunni lõpuks külmast suisa punased. Lapsevanema sõnul tekitas õpilastes tuska see, et kui nad palusid kehalise kasvatuse tunni külma tõttu ära jätta, vastas õpetaja vaid, et kannatage ära.
Vanalinna kooli direktor Sulev Soodla (fotol) tunnistas Saarte Häälele, et nädala algul oli spordisaalis tõepoolest külmem kui tavaliselt. “Asi oli selles, et kõige külmemal ajal oli üks tuletõkkeklapp iseenesest kinni läinud,” selgitas Soodla.
Kõnealune klapp on vajalik selleks, et tulekahju korral sulgeda õhu ringvool ja takistada tule levikut. Kui tegelikult peaks see sulguma 80-kraadise kuumusega, siis nüüd millegipärast juhtus see hoopis külmaga. “Võib-olla mõjus suur ootamatu külm ka metalli pingetele nii, et see läks ise kinni,” oletas Soodla. Rikkekohta otsiti direktori sõnul tükk aega ning kolmapäeval avastati viimaks, et viga oli mainitud klapis.

Seni aga toimusid osa õpilaste kehalise kasvatuse tunnid nädala alguses tõesti külmas spordisaalis. Osa kehalise kasvatuste tunde toimub direktori sõnul Kuressaare spordikeskuses ning nii palju, kui oli võimalik, viidi kehalise tunde läbi ka aulas. Spordisaalis oli tunde minimaalselt. Direktori kinnitusel jälgib kool ka terviseameti soovitusi siseruumide temperatuuri osas, nõnda et külm spordisaal polnud mingi unustatud ega pahatahtlik asi, vaid ikkagi ootamatus.
“Me ei ole mitte selleks siin, et lapsi kiusata ja neid külmetada, aga selliseid asju lihtsalt juhtub,” tõdes ta. Soodla sõnul sai rike kõrvaldatud kohe, kui põhjus oli avastatud.
Eile lõuna paiku oli spordisaalis juba suhteliselt soe, kuid kooli direktor tõdes, et kuna saali seinad jahtusid paari päevaga maha, läheb nüüd ruumi täielikuks soojenemiseks pisut aega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)