Orissaare muusikakoolis pole üle mitme aasta ühtegi lõpetajat (7)

Orissaare muusikakool kavatseb õpilaste arvu suurendamiseks teha koolile suuremat reklaami, sest õpilasi on soovitust vähem ja nii pole sel kevadel koolis ühtegi lõpetajat.

“See on vist kooli 21-aastase ajaloo jooksul teine kord, kui meil pole ühtegi lõpetajat,” ütles Orissaare muusikakooli endine direktor, muusikapedagoog Liivi Tamm, kelle sõnul on mõnel aastal lõpetanud ka üks-kaks õpilast. Seitse aastat muusikakoolis käia pole sugugi lihtne ja laste huvid võivad muutuda. Koolist lahkutakse ka elukohavahetuse tõttu, samuti majanduslikel põhjustel. Ka sisseastujate arv on Orissaare muusikakoolis olnud aastate lõikes väga erinev.
Orissaare muusikakooli direktor Martti Nõu rääkis, et praegu õpib koolis 42 last, mis arvestades keerulisi majandusolusid on päris korralik näitaja. Headel aegadel on koolis õppinud üle 60 õpilase ja see on noorel direktoril eesmärgiks ka praegu.

Kui tavaliselt piirdub Orissaare muusikakool lihtsalt kooli vastuvõtu väljakuulutamisega, siis sel aastal plaanitakse Ida-Saaremaa koolidesse nii muusikakooli kui ka erinevaid instrumente tutvustama minna, et saada kooli rohkem õpilasi erinevaid pille õppima. “Teatakse klaverit ja viiulit, aga juba puhkpillide kohta ei osata küsida ega arvata, mis pill see on,” ütles Martti Nõu.
Direktori sõnul napib muusikakoolil raha, et uusi pille osta, ja seetõttu hakkavad kooli muusikainstrumendid ära väsima. Projektide toel osteti möödunud aastal kolm uut pilli – viiul, kitarr ja tromboon. Et igal õpilasel oleks kasutada kvaliteetne instrument, jätkub pillide jaoks raha otsimine ka sel ja järgnevatel aastatel. Vähemalt Orissaare piirkonnas lapsevanemad lapsele ise pilli ostma ei hakka, sest kvaliteetne muusikariist, näiteks mõni puhkpill, maksab 1000–1500 eurot. “Ma mõtleks ka ise väga kaua, enne kui sellise asja lapsele ostaks. Äkki tal huvi lõppeb ja siis on ostetud üks väga kallis asi, mis on suurem kui pere paari kuu sissetulek,” rääkis Martti Nõu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)