Hauaplaadid tõstetakse põranda tasapinda (1)

Hauaplaadid tõstetakse põranda tasapinda

 

Üleeile otsustas muinsuskaitseameti kooskõlastuskomisjon, et Kuressaare Laurentiuse kirikus remondi käigus päevavalgele tulnud sajanditevanused hauaplaadid eksponeeritakse kiriku praeguse põranda tasapinnas.

See tähendab aga, et plaate tuleb ligikaudu poole meetri võrra kergitada, mis muudab kiriku remondi ettenähtust kindlasti kulukamaks.
Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Rita Peirumaa ütles, et kooskõlastuskomisjon tutvus kõigi pakutud lahendustega. Nende seas oli näiteks ka hauaplaatide teisaldamine ja nende eksponeerimine kirikus kuskil mujal. “Seekord langetas kooskõlastuskomisjon otsuse aga küllaltki üksmeelselt,” märkis ta.

Peirumaa sõnul võimaldab kooskõlastuskomisjoni langetatud otsus säilitada hauaplaatide asukoha ja huvilistel oleks neid võimalik näha täies ulatuses. Remonditud kirikus kaetakse hauaplaadid kulumise vältimiseks vaibaga.
“Pealegi ei ole välistatud, et kiriku Torni tänava poolsest osast remondi käigus veel uusi plaate välja ei tule,” lisas Rita Peirumaa. “Praegu vastu võetud variant annab selge suuna ka nende eksponeerimiseks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)