Abruka elanikud kardavad lumevangi jääda (2)

Abruka saare elanikud soovivad Kaarma vallalt abi senisest suurema lumelükkamismasina ostmiseks, et elanikud ka tänavu lumevangi ei jääks nagu kahel varasemal talvel.

“Kahel talvel on olnud olukord, kus eakad prouad ei pääsenud lummemattunud teede tõttu isegi kodunt välja külla minema,” kirjeldas Abruka külanõukogu liige, ettevõtja Aarne Vainokivi talviseid olusid saarel. “Tänavu pole õnneks veel nii palju lund sadanud kui varasematel aastatel ja külavanem saab veel väikese sahaga teed lahti hoida. Samas, kui lund peaks oluliselt juurde sadama, jääksid saare 15–16 püsielanikku jälle hätta nagu eelmistel aastatel.”
Kaarma vallavolikogu viimasel istungil probleemist rääkinud Aarne Vainokivi hinnangul oleks lahendus praegu saareelanike käsutuses oleva väikese koppmasina asendamine suuremaga, mis suudaks saare teid lumest puhtaks lükata.

“Kunagi ostetud väikese kopaga pole midagi teha, sest sellega pole vähegi suurema lume korral võimalik lund lükata. Abrukal on korralik tuletõrjeauto, kuid see ei saa liikuda, kui teed on umbes. Umbe on kasvanud kraavid valla teede ääres ja ka nende puhastamiseks ja süvendamiseks oleks vaja suuremat koppmasinat,” rääkis Abrukal suveelamist omav Vainokivi.
Korraliku koppmasina soetamiseks kulub saareelanike rehkenduste kohaselt ligi 40 000 eurot. Raha selleks oleks võimalik saada, kui praegune väike koppmasin maha müüdaks ja ka Abruka teederemondiks mõeldud summadest.
“Päris uut masinat selle raha eest osta ei saa, kuid kasutatud ja korraliku küll,” kinnitas Vainokivi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)