Roolijoodikul tuleb reaalselt vangi minna (5)

Riigikohus ei võtnud auto purjuspäi juhtimise eest reaalselt vangi mõistetud Jüri Labo kaebust menetlusse ning seega jäi mehele varem määratud karistus jõusse. Vaatamata halvale tervisele tuleb pensionäril vangi minna.
Möödunud aasta septembris mõisteti 64-aastasele Jüri Labole, kes tabati aprillis autoroolis purjuspäi, Kuressaare kohtumajas ühe aasta ja ühe kuu pikkune reaalne vangistus. Lisaks konfiskeeriti mehelt tema auto Škoda Felicia.

Jüri Labo ei olnud otsusega rahul ja kaebas selle edasi ringkonnakohtusse. Labo kaitsja Vahur Krinal selgitas apellatsioonis, et mehele mõistetud karistus on ebamõistlikult range. Krinal tõi välja, et tema kaitsealusel on halb tervis ja koduloomad. Ka ei saanud advokaat nõustuda auto konfiskeerimisega, sest pood asub Jüri Labo elukohast kaugel, mees ei ole võimeline seda vahemaad jala läbima ning seega on auto olemasolu hädavajalik. Sellest hoolimata jättis ringkonnakohus mehele mõistetud karistuse jõusse ning juhtumit ei võtnud menetlusse ka riigikohus.
Jüri Labot on purjuspäi autojuhtimise eest kohtu poolt varem karistatud juba kolmel korral. Peale selle on teda kaks korda trahvinud politsei. Kõik need karistused ei ole mehele aga mõju avaldanud ja ta on katseajal taas purjuspäi rooli istunud.

Labole on kohtus korduvalt selgitatud, et kui ta paneb katseajal toime uue kuriteo, tuleb tal vangi minna. Hoiatustest hoolimata riskis Labo aga taas autoga purjuspäi sõitma minna ja seda kahel järjestikusel päeval.
Eelmise aasta 21. aprillil tabati Labo Leisi vallas Škoda Felicia roolist. Kohale kutsutud politseipatrull tuvastas mehel joobe ja tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.
Paraku mõjus see nagu hane selga vesi ja juba järgmisel päeval istus purjus mees taas oma Škoda rooli. Politsei toimetas mehe kainenema ja tema auto arestiti kohtu loal.
Kusjuures teisel päeval oli purjuspäi sõitmise põhjuseks otsalõppenud alkohol, mida tuli poest autoga tooma minna.
Arvestades Jüri Labo sihikindlust süütegude toimepanekul, ei näinud kohus tema karistamiseks muud võimalust kui reaalne vangistus. Lisakaristusena võeti temalt kaheks aastaks juhtimisõigus ja konfiskeeriti auto.
Kohtuniku sõnul võib kuriteo toimepanemisvahendi konfiskeerida ning auto realiseeritakse vastavalt vabariigi valitsuse kehtestatud korrale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)