Tee lumest või lumele 112

Eeloleval laupäeval, 11. veebruaril tähistab kogu Euroopa hädaabinumbri 112 päeva.

Tallinna Nurmenuku lasteaia lapsed ja õpetajad koos häirekeskusega kutsuvad kõiki Saare maakonna lasteaedu ja koole tegema ajavahemikus 6.–10. veebruar oma õuealale lumest või lumele hädaabinumbri, et nii lastele kui ka nende vanematele meenutada, milliselt numbrilt saab abi kutsuda nii Eestis kui kogu Euroopas.

Kõik teavad Eestis hästi hädaabinumbrit 112. Kuid ainult pooled elanikest teavad, et number 112 kehtib kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides.
Kuressaare Ida-Niidu lasteaia lapsed ja õpetajad on otsustanud sel aastal ühineda Euroopa 112-päeva üritustega. 112-päeva tähistamiseks räägitakse lastele sel nädalal turvalisusest ja hädaabinumbrist 112 ning juhitakse tähelepanu ka numbri üleeuroopalisele tähendusele. Nädala jooksul on plaanis koos lastega lasteaia õues lumele 112 meisterdada, sest lastel kinnistub õpitu kõige paremini siis, kui nad on selle praktiliselt läbi teinud.

Häirekeskus kutsub lasteaedu ja koole saatma lumest või siis lumele 112 tegemisest pilte e-postiga. Pildid pannakse üles internetti häirekeskuse Facebooki lehele. Kõigi pildisaatjate vahel loosib häirekeskus välja eriauhinna.

Edvi Freiberg,
häirekeskuse kommunikatsioonijuht


Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)