Tänak loodab lumelt rohkemat

Eeloleval nädalal Rootsis autoralli MM-sarja teisele etapile startiv Ott Tänak usub, et Rootsi lumised teed sobivad talle ja kaardilugeja Kuldar Sikule paremini kui eelmine etapp Monte Carlos.

Neljapäeval Rootsi linnast Karlstadist alguse saav MM-sarja ainus taliralli koosneb kiiruskatsetest 350 kilomeetril. Finiš on samas linnas pühapäeval.
Enne Rootsi rallit on Tänakul radadel ees üks testipäev. Samas käis osa konkurente end testimas Norra meistrivõistlustel, kus näiteks Citroënil kihutav Mikko Hirvonen sai rallivõidu.
Tänak ütles oma meeskonna M-Sport pressiteenistuse vahendusel, et tunne on enne eelseisvat nädalavahetust hea. “Külma on 30 kraadi, seega on tõeliselt head tingimused, näitamaks, milleks oleme suutelised,” arvas Tänak talviseid olusid endale sobivat ja usub oma sõnul, et ralli osutub kergemaks kui Monte Carlos, kus Tänak tuli 8. kohale.

“Siin on palju kiireid lumel sõitjaid, seega peame kohe alguses tempo korralikuks saama. Anname endast parima ja sõidame nii hästi, kui suudame,” ütles Tänak.
WRC-sarjas on kahe etapi vahel tulnud mitmeid uudiseid, mis mõjutavad nii ees ootavat Rootsi rallit kui ka sarja tulevikus. Näiteks ei istu Rootsis rooli Fordil sõitev Matthew Wilson, kes murdis laupäeval jääl libastudes jalaluu.
Teise olulise uudisena tuli see, et Mini meeskonnale võib Rootsi jääda MM-sarjas viimaseks ralliks. Monte Carlos Dani Sordo teise kohaga edukalt alustanud Mini emafirma BMW teatab autosport.comi andmeil lähipäevil lepingu lõpetamisest meeskonda opereeriva Prodrive’iga. Väidetavalt pole BMW senise koostööga rahul.


WRC-ennustus jätkab

Rootsi ralli tähendab ka Saarte Hääle WRC-ennustusvõistlusele teist etappi. Ennustustalonge ootame kas e-posti sport@saartehaal.ee, tigupostiga toimetusse või toimetuse uksel olevasse postkasti neljapäeva (9. veebruari) südaööks.
Reeglite kohaselt tuleb ennustada ralli esiviisik. Juhul kui ennustaja on paigutanud esiviisikusse ka Ott Tänaku ja Tänak sinna ka jõuab, on võimalik saada boonuspunkte. Juhul kui te arvate, et Tänak esiviisikusse ei tule, pole vaja tema kohta ka eraldi märkida. Ootame teie ennustusi. Etapi kokkuvõte ilmub juba nädala pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)