Onud kavandavad Illikule Eesti parimat peoruumi (12)

Onud kavandavad Illikule Eesti parimat peoruumi

HAKKAVAD EHITAMA: Kui (Lehmakommi)Onud (Ahto Nellis, Martti Nõu, Koit Kelder ja Kalev Saar) oma sünnipäeva ja nimevahetuse pidu pidasid Orissaare spordihoones, siis varsti saavad nad pidu pidada uhkes peokeskuses. Foto: Kalmer Saar

Tuntud tantsumuusikabänd Onud plaanib Orissaarde Illiku laiule peokeskuse ehitada. Keskus on planeeritud sinna, kus praegu asub Illiku ladu.

“Me oleme kahekümne aasta jooksul näinud väga erinevaid kohti ja pidusid ning sellest on meil tekkinud teadmine, mis peaks peokohas olema, et see looks eeldused väga heaks peoks,” põhjendas ansambli liige Martti Nõu.
Ta lisas, et kui oled korduvalt näinud, kuidas ühes ruumis ei saa pidu kuidagi käima ja teises saab kohe, siis hakkad analüüsima, milles see põhjus on.
Onude arvates on probleem selles, et väga paljud peokohad ei ole ehitatud spetsiaalselt pidude pidamiseks või vähemalt mitte tänapäevaste pidude pidamiseks.
“Või siis ei ole ehitajatel olnud teadmisi ja kogemusi, et luua väga hea pulma- ja peoruum,” nentis Nõu. Tema sõnul on rahvamajades tihti head eeldused, sest seal on hea akustika ja hea ruumilahendus koos lavaga, aga keskkond ei ole piisavalt pidulik. Mõnes kohas on näiteks hea akustika, aga ruumide planeering on halb. Teises kohas on hea suur saal, kuhu mahub palju inimesi, aga akustika on väga halb.

“Meil on tekkinud soov oma kogemused kuskil realiseerida. Järgmine loogiline samm ongi luua ise selline peokoht, mis vastaks meie arvates ideaalile,” tähendas Nõu.
Peokoht peab olema selline, et seal oleks mugav nii pidulistel kui ka esinejatel. Kuna enamik ansambli liikmetest elab praegu Saaremaal, siis võiks ka see unistuste peokoht asuda Saaremaal.
Peokeskuse klientidena näevad Onud Nõu sõnul eelkõige pulmade pidajaid ja firmapidude korraldajaid. Ja kuna saalis saab olema lava ja hea akustika, siis on seal võimalik ka kontserte või seminare korraldada.
Martti Nõu sõnas, et kui siiani oli tegemist ainult unistusega, siis seoses toetuse saamisega on see unistus suure sammu reaalsuse poole liikunud.
“Projekti rahastamise mured ei ole aga selle toetuse saamisega kaugeltki kõik veel lahendatud,” möönis ta, lisades, et väga palju probleeme ootab veel lahendamist.

Kui ükskord aga tööks läheb, siis saab tõenäoliselt ka Onusid endidki seal haamri ja saega ringi jooksmas näha. Samas, kui kõik probleemid saavad edukalt lahendatud, võiksid esimesed üritused uues keskuses toimuda juba 2013. aasta suvel.
Praegu peavad Onud aga veel plaani, kust ja kuidas saada puuduvat raha keskuse valmisehitamiseks. Peokeskuse ehitamist toetab 100 000 euroga PRIA läbi MAK meetme 3.1 “Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringu toetus”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)