Maavalitsus ei leia Kõinastule saarevahti (3)

Ehkki riik näeb sel aastal ette raha ka Kõinastu saarevahi palgal hoidmiseks, on mullu tühjaks jäänud Kõinastu saarevahi koht endiselt täitamata ja puudub ka kandidaat sellele kohale.

“Jätame selle raha praegu reservi,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhtaja kt Agne Peetersoo, kelle sõnul pole Kõinastu saarevahi kohale praegu ühtegi kindlat kandidaati.
Riik eraldas sel aastal Abruka, Vilsandi, Kesselaiu ja Kõinastu saarevahi kulude katteks kokku 32 500 eurot, mis on sama palju kui möödunud aastal.
Konkurssi Kõinastu saarevahi kohale maavalitsus ei korralda, sest saarevahi ametit saab pidada ikkagi vaid saarel alaliselt elav inimene. “Muhust on küsitud, et kas oleks võimalik hakata saarevahiks, aga ilma saarel alaliselt elamata seda ametit ikkagi pidada ei saa,” rääkis Peetersoo.
Orissaare abivallavanem Margus Pikkor ütles, et valla andmetel soovis üks inimene end Kõinastule küll sisse kirjutada, kuid pole teada, kas ta seal ka alaliselt elama hakkab.
Kõinastu saarevahi koht jäi tühjaks möödunud aastal, kui alates 2009. aasta aprillist Kõinastu saarevahina töötanud Roberta Erelt otsustas koos perekonnaga saarelt lahkuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)