Maanteeamet Virtsu–Kuivastu jääteed tänavu ei luba (3)

Seda, kui mitu kuuest riiklikust jääteest maanteeamet tänavu avab, ei osanud ameti Lääne regiooni direktor Enn Raadik eile veel öelda. Ehkki eile hommikul avati Haapsalu–Noarootsi jäätee, on kõigi teiste suhtes veel kõhklusenoote – kindlam on Rohuküla–Sviby (Vormsi) ning teiste väiksemate jääteede avamine, kuid näiteks Kuivastu–Virtsu ja Rohuküla–Heltermaa jääteede kohta ei osanud Raadik veel midagi kosta.

“Kui võtta seda, et Kuivastu ja mandri vahelise jäätee pikkuseks tuli eelmisel aastal 11,5 km ning kogu talve kohta saime 24 päeva avatud olla, siis tekib küsimus mõttekuses,” rääkis Raadik. Tema sõnul on 17 123 autot, mis mööda Kuivastu jääteed selle aja jooksul vuras, küll üsnagi märkimisväärne arv, kuid samas – kui parvlaevaliiklus on muutunud väga heaks, tuleks mõelda, kas selle raha eest, mis pandaks üsnagi kuluka ja ilmastikust oleneva jäätee avamisse, ei võiks valmis teha üht juppi mustkattega teed.
“Muidugi on see valikute küsimus,” sõnas Raadik, kes muide asub ise Pärnus ning rõhutas, et mingit musta kokkumängu Leedoga siit küll otsida ei maksaks. “Mina teda isiklikult ei tunne,” ei jätnud Raadik mainimata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)