Leisi komando suleti (26)

Leisi komando suleti

VAJALIKUD MEHED: Leisi komando päästjad Marko Humal (vasakul) ja Margo Kallas on oma professionaalsust päästjatena tõestanud. Kõrgete riigiametnike arvates aga võib Leisi komando sulgeda.
Foto: Tõnu Veldre

Nii irooniline kui see ka pole, saab öelda, et loodetavasti jäi eilne Leisi tulekahju sealsele päästekomandole viimaseks.

Eile allkirjastas päästeameti peadirektor Kalev Timberg üleriigilised komandovõrgustiku muudatused, mis tähendab, et Eestis suletakse 16. mail üheksa päästekomandot, teiste seas ka Leisi komando.
Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ja volikogu esimees Andrus Kandima ütlesid sulgemisotsusest kuuldes Saarte Häälele, et nad ei kavatse veel püssi põõsasse visata ning on valmis pöörduma kas või õiguskantsleri poole. Leisi mehed on seda meelt, et mingi õiglus ju ometi peaks Eesti riigis valitsema.

Mõtlep osutas, et ainuüksi tänavu on nende päästjad kutsutud valla objekte kustutama kahel korral, lisaks veel väljasõidud teistesse omavalitsustesse.
Kandima, kes rõhus siseministeeriumi turvalisuse strateegiale aastani 2015, on seda meelt, et inimestel peab oma riigis turvalisus tõusma ning seda olenemata elukohast.
“Ei saa ju olla nii, et kolime kõik linnadesse, sest seal on elupäästev võimekus,” märkis Kandima.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)